TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbėti per prievartą skolininkais tapusių karšto vandens vartotojų neskubama

Namuose, kur nėra įrengtų vadinamųjų „gyvatukų“, tokio mokesčio nėra, tačiau gyventojams tenka ilgiau laukti, kol atbėgs karštas vanduo.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vis dar nepriimtas sprendimas, kaip vilniečiams reikės sumokėti skolas už išnaudotą karštą vandenį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) šią savaitę turėjo pasakyti, kuri bendrovė – „Vilniaus vandenys“ ar „Vilniaus energija“ – sostinės gyventojams privalo pateikti sąskaitas už karštą vandenį. Šios skolos jau pasiekė beveik 5 mln. Lt, tačiau išeičių ieškoti neskubama – sprendimas atidėtas dar savaitei.

Žadėjusi jau šią savaitę turėti konkretų atsakymą, kaip privalės atsiskaityti už karštą vandenį tie Vilniaus gyventojai, kurie nusprendė karštą vandenį pirkti vadinamuoju antruoju būdu ir už šaltą vandenį mokėti „Vilniaus vandenims“, o už jo pašildymą – „Vilniaus energijai“, VKEKK delsia. Teigiama, kad kitą ketvirtadienį bus surengtas posėdis, pakviesti visų suinteresuotų pusių atstovai ir tada ieškoma vienokių ar kitokių išeičių.

Ne savo noru skolininkais tapę vilniečiai sąskaitų už karštą vandenį negauna jau metus, nuo tos dienos, kai įsigaliojo naujoji tvarka. Tie gyventojai, kurie pasirinko karštą vandenį pirkti iš šilumos tiekėjo, problemų neturi. Tačiau antrąjį būdą pasirinkusieji su nerimu laukia, kada jiems teks itin plačiai atverti pinigines.

Antrąjį karšto vandens pirkimo būdą pasirinko apie 700 sostinės namų. Prasidėjus suirutei, 70 namų gyventojai nusprendė grįžti prie ankstesnio būdo ir už karštą vandenį mokėti „Vilniaus energijai“.

Kaltina vieni kitus

„Vilniaus vandenų“ atstovai teigia, kad problema esą kilo dėl pačių gyventojų kaltės. Anot šios bendrovės Komunikacijos skyriaus projektų vadovės Simonos Skalauskytės, pasirinkę antrąjį karšto vandens tiekimo būdą, žmonės turėjo paskirti įgaliotą asmenį arba daugiabučio administratorių, kuris sudarytų sutartis su vandens tiekėju, tačiau to niekas nepadarė. Pasak pašnekovės, kol nėra sudarytos tokios sutartys, „Vilniaus vandenys“ sąskaitų pateikti negali.

„Vilniaus vandenys“ teigia, kad neapmokėtų sąskaitų susikaupė už 4 mln. 800 tūkst. Lt. Tačiau „Vilniaus vandenys“ tikina, kad tai yra ne gyventojų, o „Vilniaus energijos“ skola, kurios ji neapmoka pagal „Vilniaus vandenų“ pateikiamas sąskaitas.

„Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas „15min“ sakė, kad bendrovė negali vadovautis energetikos ministro patvirtintomis taisyklėmis, nes jos prieštarauja įstatymams.

Kovo pabaigoje šias taisykles analizavęs Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius paskelbė, kad dauguma Arvydo Sekmoko pasirašytų Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių nuostatų prieštarauja viena kitai, Šilumos ūkio bei kitiems įstatymams, bei negina vartotojų teisių. Kontrolierius atkreipė dėmesį, kad namų savininkų bendrijos ar administratoriai iš tiesų negali pasirašyti sutarčių su vandens tiekėjais ar šilumininkais.

„Mes įstatymų nepažeidinėjame. Patarti vilniečiams nieko negaliu, nes ne aš šią naujovę sugalvojau. Žinočiau, kaip išspręsti problemą, tai pasiūlyčiau“, – teigė R.Germanas. Jis aiškino, kad „Vilniaus energija“ negali pateikti vilniečiams sąskaitų, nes antrąjį karšto vandens būdą pasirinkę sostinės gyventojai atsisakė bendrovės, kaip karšo vandens tiekėjos, paslaugų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min