Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 9d. 18:48

Gelbėtojai: nė vienais metais jūra nebuvo tokia audringa

Gebėtojas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Gebėtojas

Šiais metais Baltijos jūra pasiglemžė rekordinį skaičių gyvybių. Gelbėtojai teigia, kad tam buvo dvi priežastys – itin audringa jūra ir beprotiškas kai kurių poilsiautojų elgesys, rašo „Vilniaus diena.“

Šį sezoną Baltijos jūroje nuskendo 17 žmonių, 8 iš jų praėjusį savaitgalį. Praėjusiais metais Baltijos jūroje nuskendo 16, rašo „Vilniaus diena.“

Beveik visi, kurių gyvybes pasiglemžė jūra, maudėsi neprižiūrimuose paplūdimiuose, neleistinose vietose ar kabant raudonai vėliavai.

Dešimt metų Palangos pajūryje dirbantis dabartinis gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas tvirtino, kad nė vienais metais jūra nebuvo tokia audringa ir joje nebuvo tiek skirtingų povandeninių srovių kaip šiemet.

J.Pirožnikas pasakojo, kad Baltijos jūra yra klastinga, joje labai daug duobių, didelės bangos. Jos prasideda du trys metrai nuo kranto, kai kitose jūrose tik už 40-50 metrų. Be to, kitose jūrose bangos tik meta į krantą, o ne traukia į gilumą.

Tiesa, gelbėtojai teigia, jog dėl daugybės nelaimių kalta ne tik pavojinga jūra, bet ir neprognozuojamas poilsiautojų elgesys. Anot J.Pirožniko, didžiausią dalį nelaimių – net 95 proc. – lemia alkoholis. Gelbėtojų vadas tvirtino, kad poilsiautojų elgesys stebina, o gyvybės nevertinimas kelia siaubą.

Gelbėdami nedrausmingus poilsiautojus gelbėtojai rizikuoja ir patys. Beje, gelbėti skęstančius ryžtasi ir poilsiautojai.

Gelbėtojai neslepia, kad ši vasara dažnai juos išvargina. Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo stoties viršininkas Virginijus Urbonas teigė: „Esant audringai jūrai, gelbėtojų nervai būna ištampyti, rytais jie vos ant kojų pastovi iš nuovargio.“
 

Temos: 1 Jūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min