Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbėtojai pataria, kaip elgtis per audrą

Ugniagesiai šalina vėtros padarinius
Kauno APGV nuotr. / Ugniagesiai šalina vėtros padarinius
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad penktadienį numatomi panašus orai, kaip ir praėjusią parą - daug kur numatomos liūtys su perkūnijomis, kai kur galimas škvalas. Todėl gelbėtojai pataria, kaip elgtis tokiu oru.

Stiprių liūčių metu paprastai apsemiamos sodybos, miestų gatvės, keliai, pasėlių plotai, pavojingai persipildo vandens telkiniai, gali sutrikti įprastinės žmonių gyvenimo sąlygos. Liūties, perkūnijos ar škvalo metu gyventojai dėl sugadintų pastatų, kelių, energetikos ir ryšių sistemos objektų, sutrikusio eismo gali patirti didelių nuostolių.

Perspėkite darbuotojus apie artėjančius pavojingus hidrometeorologinius reiškinius ir informuokite, kokie darbai turi būti nutraukti. Sustabdykite krovos darbus su kranais bei kituose objektuose, nedirbkite su atvira ugnimi. Sutvirtinkite laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Svarbesniuose objektuose patikrinkite avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinkite kuro atsargomis ir pasirenkite gamybos proceso avariniam sustabdymui.

Nestovėkite ir nestatykite automobilių po aukštais medžiais, arti elektros linijų. Jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus ir langines. Prieš prasidedant liūčiai, iš rūsių išneškite daržoves, maisto atsargas, vertingesnius daiktus. Užsandarinkite šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo. Patikrinkite, kad garažuose, ūkiniuose pastatuose, sandėliukuose neliktų atvirų teršalų (chemikalų, tepalų ir kt.), kurie gali užteršti aplinką.

Perkūnijos metu namuose būtina išjungti visus elektros prietaisus ir antenas. Pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdžius, būti prie elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, prie kurių auga aukšti medžiai. Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

Perkūnijai užklupus lauke, geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje. Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsdami skubėkite į krantą. Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų. Palikite juos atokiau ir pralaukite perkūniją.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus, o nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min