Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 22d. 11:25

Gelbėtojai savivaldybėms rekomenduoja riboti gyventojų patekimą prie upių ir ežerų

Ledonešis Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ledonešis Vilniuje

Atšilus orams ir pliaupiant lietui pradėjo tirpti sniegas ir ledas, besikaupiantis žemumose, daubose, sparčiai kilti vanduo upėse. Dėl patvinusių upių ir polaidžio vandens ugniagesiai gelbėtojai praėjusią parą net 70 kartų skubėjo į pagalbą žmonėms.

Kaip rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, ugniagesiai gelbėjo pastatus ir rūsius nuo polaidžio vandens. Kauno ir Tauragės apskrityse  jie evakavo gyventojus iš apsemtų teritorijų. Informuodamas apie šiuos faktus, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori atkreipti visuomenės dėmesį į situaciją Lietuvoje dėl kylančio vandens ir prašo gyventojus būti atsargius.

Prieš prasidedant potvyniui nėščioms moterims, ligoniams, senyviems žmonėms ir vaikams patariama iš potvynio zonos išvykti į saugesnę vietovę. Paliekant namus svarbu užsukti vandens ir dujų čiaupus, išjungti elektrą, pasiimti dokumentus, vertybes ir būtiniausius daiktus. Tiems, kurie nusprendė nesikelti iš gyvenamosios vietos, patariama palaikyti ryšį su kaimynais ir būti pasirengusiems vieni kitiems padėti.

Tuo pačiu reikia pasirūpinti reikiama apranga, įsigyti būtiniausių prekių, gerai izoliuoti visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimas, daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, sukelti į viršutinius aukštus, pastoges, užsandarinti šulinius.

Be to, PAGD nori atkreipti gyventojų dėmesį, kad šiuo metu ledas yra labai klastingas. Jis ypač netvirtas tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių. Trapus ir plonas ledas susidaro ir ten, kur jame įšąla medžių šakos, lentos bei kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių.

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, storis turi būti ne mažiau kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai, todėl nepalikite jų be priežiūros bei iš anksto įspėkite dėl galimo pavojaus.

Ledas labai pavojingas per atodrėkį. Tad gelbėtojai dar kartą prašo gyventojų nerizikuoti ir pramogų gamtoje ant ledo geriau atsisakyti.

Tuo pačiu PAGD rekomenduoja savivaldybėms, šylant orams, riboti gyventojų patekimą prie upių ir ežerų.

Nelaimės atveju skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min