Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbėtojams – Valstybinės darbo inspekcijos priekaištai

Šiemet paplūdimiuose dirbs apie 70 gelbėtojų. Jie budės 12-oje vietų.
15min nuotr. / Gelbėtojų tarnybose nėra vykdomas skęstančiųjų gelbėjimo, kaip pavojingų darbų vykdymo, mokymas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar pavasarį Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus iniciatyva pavojingą darbą dirbančių pareigūnų sąrašą papildė ir gelbėtojų tarnybos, kuriose privalėta įvesti specialiuosius mokymus. Tačiau kiek realiai laikomasi naujųjų teisės aktų pasidomėta tik įpusėjus vasarai.

Po E.Jurkevičiaus pakartotinio kreipimosi neseniai Valstybinė darbo inspekcija (VDI) tikrino Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos, UAB „Neringos komunalininko“ bei Palangos vandens motociklų klubo veiklą.

Atskleista, kad visose tarnybose gelbėtojai yra išmokyti ir instruktuoti gelbėti skęstančiuosius, tačiau jose nerengiami pavojingą darbą dirbančių asmenų mokymai.

Darbo inspekcija taip pat ištyrė, kad gelbėjimo tarnybose nėra nustatyta mokymo ir žinių iš darbuotojų saugos bei sveikatos srities tikrinimo tvarka – taip pažeidžiamas Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas.

Skęstančiųjų gelbėjimo darbų saugaus atlikimo tvarka reglamentuota tik Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnyboje. Kitose tikrintose tarnybose tokia tvarka nenustatyta.

Atlikus tikrinimus minėtose tarnybose surašyti reikalavimai pašalinti pažeidimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min