Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gendanti visuomenė iš miego prikėlė sąjūdininkus

Valdas Adamkus Prezidentūroje priėmė sąjūdiečius Bronislovą Genzelį, Romualdą Ozolą, Zigmą Vaišvilą ir Vytautą Radžvilą.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valdas Adamkus prezidentūroje priėmė sąjūdininkus Bronislovą Genzelį, Romualdą Ozolą, Zigmą Vaišvilą ir Vytautą Radžvilą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai sunerimę dėl didėjančio visuomenės nesusikalbėjimo. Juos piktina, kad tautos rinkto prezidento valia stringa Seime, o valdžios ir tautos santykiai kartais primena vilko ir avies bendravimą.

Prezidentą Valdą Adamkų susitikti su Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariais paskatino atnaujinta sąjūdininkų veikla ir vasario 9-ąją paskelbta jų vertybinių nuostatų deklaracija.

Po susitikimo prezidentūroje garsus Sąjūdžio veikėjas Bronislovas Genzelis sakė, jog su prezidentu kalbėjosi apie visuomenėje atsiradusį susipriešinimą. „Kai Sąjūdis stovėjo prie ištakų, tada visuomenė buvo vieninga. Visų interesai buvo bendri. Dabar kai kurie atsiskyrė. Bet tai neturi būti vilko ir avies santykiai“, – sakė B.Genzelis.

Paklaustas, kas iš sąjūdininkų ketina kandidatuoti prezidento rinkimuose, Z.Vaišvila paminėjo žiniasklaidoje jau šmėkštelėjusias Vytauto Landsbergio, Laimos Andrikienės pavardes.Labai gražiai susitikimą su šalies vadovu vertino Romualdas Ozolas. Pasak jo, svarbiausia, kad sąjūdininkai išsakė savo įžvalgas, o prezidentui jos pasirodė priimtinos.

Optimistiškai po diskusijų prezidentūroje buvo nusiteikęs Vytautas Radžvilas. Anot jo, krizė yra labai rimtas išmėginimas valstybei ir jos piliečiams. Jos akivaizdoje atsiranda paskatų keisti blogą tvarką, atsinaujinti. „Aš manau, kad pastarieji kadenciją baigiančio prezidento darbo mėnesiai bus Lietuvai labai reikšmingi ir prasmingi“, – salė V.Radžvilas.

Sąjūdžio iniciatyvinės grupės vadovo Z.Vaišvilos nuomone, ištikus krizei žmonės susirūpino ne tik dėl pablogėjusios finansinės padėties, bet ir dėl didėjančios socialinės atskirties, visuomenės nesusikalbėjimo. „Prezidento valia stringa Seime. Prezidento Seime nesiklauso. Taip neturi būti, nes prezidentas – rinktas tautos“, – piktinosi Z.Vaišvila.

Pasak Z.Vaišvilos, apie artėjančius prezidento rinkimus ir galimus kandidatus susitikime nekalbėta. Paklaustas, kas iš sąjūdininkų ketina kandidatuoti prezidento rinkimuose, Z.Vaišvila paminėjo žiniasklaidoje jau šmėkštelėjusias Vytauto Landsbergio, Laimos Andrikienės pavardes.

Apie savo galimą kandidatavimą Z.Vaišvila nutylėjo ir kalbą nusuko kitur.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min