TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra atliko tarnybinį patikrinimą dėl privačių interesų deklaravimo

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinio prokuroro Dariaus Valio pavedimu atliktas tarnybinis patikrinimas, kurio metu buvo siekiama nustatyti, ar visi Generalinės prokuratūros prokurorai nuo 2009 m. iki 2011 m. gegužės mėnesio tinkamai deklaravo privačius interesus.

Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas 2011 m. gegužės 18 d. gavus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) raštą neva viešoje erdvėje yra pasirodžiusi informacija, kad galimai ne visi Generalinės prokuratūros prokurorai laiku ir tinkamai deklaruoja savo privačius interesus. Generalinis prokuroras nedelsiant sudarė tarnybinio patikrinimo komisiją, įpareigojo ją atlikti patikrą, o rezultatus pranešti VTEK.

Tarnybinio patikrinimo komisijos nuomone, prokurorai skirtingai supranta Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo 7 straipsnyje nustatytą pareigą tikslinti ir pildyti privačių interesų deklaracijas, nurodant pasikeitusius duomenis. Patikslintas (papildytas) deklaracijas nuo 2009 m. iki 2011 m. gegužės dažnai teikė tie patys prokurorai, jose nurodydami pasikeitusius duomenis dažniausiai apie įprastus buitinius sandorius, kurių suma viršija 20 MGL.

„Prokurorai ne vienodai supranta įstatymo nuostatas, todėl Vyriausiajai tarnybinei etikos komisijai tarnybinio patikrinimo išvadose pasiūlėme inicijuoti konsultacinio pobūdžio susitikimus, siekiant išsiaiškinti, kokie duomenys privalomai turi būti nurodyti tikslinant (papildant) deklaracijas. Būtent dėl neaiškaus įstatymo traktavimo, jo suvokimo ir kyla nesusipratimų“, – teigia generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera.

Tarnybinio patikrinimo metu paaiškėjo, kad deklaracijos atitinka jų turiniui keliamus reikalavimus, tik, kai kurie prokurorai, teikdami patikslintas deklaracijas ir deklaruodami objektus iki 5000 litų, tokius kaip – prekių ar kreditinių kortelių įsigijimas, medicininės paslaugos, dovanos, gautos iš artimųjų – nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatyme numatyto 30 kalendorinių dienų termino, tačiau tai deklaravo.

2011 m. Generalinėje prokuratūroje dirba 79 prokurorai, pavėlavo pateikti patikslintas deklaracijas – 3. 2010 metais Generalinėje prokuratūroje dirbo 97 – patikslintas deklaracijas pavėlavo pateikti 9 prokurorai. 2009 metais dirbo 100 prokurorų – vėlavo patikslinti deklaracijas 3. Komisija netikrino tų prokurorų deklaracijų, kurios yra viešos ir pateikiamos VTEK, tikrino tų, kurios, įstatymų numatyta tvarka, yra pateikiamos institucijai ir saugomos Generalinėje prokuratūroje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min