Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra: Italijoje sulaikytas rusas Vasilijus Kotlerovas gali būti vienas iš Sausio 13-osios įvykių bylos įtariamųjų

Sovietų karo technika prie Spaudos rūmų
V.Landsbergio knygos „Kaltė ir atpirkimas“ Iliustracija / Sovietų karo technika prie Spaudos rūmų 1991 m. sausio 8 d.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį po pietų Generalinėje prokuratūroje buvo gauta informacija apie Milano oro uoste sulaikytą asmenį, kuris, vadovaujantis pirminiais ir šiuo metu dar tikslinamais duomenimis, gali būti vienas iš įtariamųjų Sausio 13-osios įvykių byloje.


Remiantis pradiniais duomenimis apie Italijos pareigūnų sulaikytą Rusijos pilietį, sulaikytasis Vasilijus Kotlerovas gali būti vienas iš įtariamųjų, kuris būdamas karininkas dalyvavo tragiškuose Sausio 13-osios įvykiuose prie Spaudos rūmų ir televizijos bokšto.

Remiantis pradiniais duomenimis apie Italijos pareigūnų sulaikytą Rusijos pilietį, sulaikytasis gali būti vienas iš įtariamųjų, kuris būdamas karininkas dalyvavo tragiškuose Sausio 13-osios įvykiuose prie Spaudos rūmų ir televizijos bokšto.

Gavus šią informaciją Generalinėje prokuratūroje nedelsiant buvo pradėtos tokiais atvejais būtinos tarptautinės teisinės procedūros siekiant užtikrinti, kad pasitvirtinus pradinei informacijai dėl sulaikytojo tapatybės jo perdavimas Lietuvai įvyktų kuo sklandžiau.

Tai būtų jau antras šiemet sulaikomas šios bylos įtariamasis. Pirmas, Rusijos Federacijos pilietis J. M., buvo sulaikytas šių metų kovo 12 dieną Panemunės pasienio kontrolės poste ir šiuo metu yra suimtas.

Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime teismas įtariamaisiais dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis (Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 100 str.), tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo (BK 101 str.), tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo (BK 103 str. 1 d.), draudžiamos karo atakos prieš civilius (BK 111 str. 1 d.) ir uždraustų karo priemonių naudojimo (BK 112 str.) yra pripažinęs 79 Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečius.

Šiuo metu bylą dėl karinių veiksmų Lietuvoje 1991 m. sausį, kai buvo nužudyta 14 civilių, 31 - sunkiai sutrikdyta sveikata ir daugiau nei 1000 žmonių buvo kitaip sužaloti, sudaro per 700 tomų medžiagos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min