Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 13d. 10:12

Generalinė prokuratūra kaltų dėl Gedimino kalnui padarytos žalos negali nustatyti be „kompleksinio vertinimo“

Gedimino kalnas po dar vienos liūties
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gedimino kalnas po dar vienos liūties

Generalinėje prokuratūroje išnagrinėjus gautą Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus raštą, kuriuo prašoma ginti viešąjį interesą ir nustatyti asmenis, kaltus dėl padarytos žalos Gedimino kalnui, prokuratūra kreipėsi į Vyriausybę su siūlymu inicijuoti kompleksinį aplinkybių vertinimą. Tik gavusi tokio kompleksinio vertinimo išvadas prokuratūra galėtų priimti procesinį sprendimą, teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Prokuratūros įstatyme numatyta, kad prokurorai viešąjį interesą gina tai atvejais, kai nustatomas viešojo intereso pažeidimas, o valstybės ar savivaldybių institucijos, kurių veiklos srityse jis buvo padarytas, nesiėmė priemonių jam pašalinti arba kai tokios kompetentingos institucijos nėra. Šiuo atveju prokuratūra mano, kad atsakingos institucijos nėra išnaudojusios joms suteiktų teisių ginti viešąjį interesą savarankiškai.

Sostinės mero R.Šimašiaus rašte nurodoma, kad ilgą laiką Gedimino kalnas neturėjo vieno šeimininko, nebuvo tartasi su specialistais dėl kalno ilgalaikės priežiūros, Gedimino kalnas ir ant jo esančios Gedimino pilies komplekso liekanos, dėl darbus ir priežiūrą atlikusių institucijų netinkamų veiksmų, yra avarinės būklės.

Pareiškime nurodyti galimi pažeidimai galėjo būti padaryti įvairių institucijų (Kultūros ministerijos, Aplinkos ministerijos ir kt.) veiklos srityse per gana ilgą laiką, todėl, prokuratūros vertinimu, siūlyti atlikti kompleksinį pareiškime nurodytų aplinkybių vertinimą būtų tikslinga.

Gedimino kalnas yra avarinės būklės, juo ypač susirūpinta po nuošliaužų. Vyriausybė, paskelbus ekstremalią padėtį, slenkančiam Gedimino kalno tvarkymui skyrė beveik 3 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min