Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 18d. 20:35

Generalinė prokuratūra neskuba reikšti įtarimų slaptos VSD pažymos nutekinimo byloje

Prokuratūra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prokuratūra

Generalinė prokuratūra iki šiol neįvardija asmens, kurį įtaria perdavus žiniasklaidai grifu „slaptai“ pažymėtą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą. Neskubama ir reikšti įtarimų šioje byloje, nors Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas sako, kad tai daryti būtina.

„Aš nesuprantu prokuratūros veiksmų. Vakar pareiškę, kad žino, kas nutekino slaptą informaciją, jie delsia pareikšti įtarimus. Čia yra tyčinis Baudžiamojo proceso kodekso pažeidinėjimas. Matyt, taip siekiama palaukti, kol Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija pasakys, kad pažymos slaptumo grifas buvo uždėtas nepagrįstai, taip bus lengviau perkvalifikuoti nusikaltimą į lengvesnį“, – praėjusią savaitę teigė A.Paulauskas.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė tikina, kad prokuroras nereikšdamas įtarimų asmeniui jokių įstatymų nepažeidžia: „Čia prokuroras pasirinko kitokią taktiką. Jis pats priima sprendimus, kokia seka kokie veiksmai turi būti atliekami, kada juos tikslinga atlikti ir kaip. Jis turi teisę spręsti. Dar prieš pusantros savaitės buvo paskelbta, kad prokuroro veiksmai yra tikrinami. Sprendimai dėl įtarimų reiškimo ar nereiškimo taip pat yra tyrimo aprėptyje.“

Čia prokuroras pasirinko kitokią taktiką. Jis pats priima sprendimus, kokia seka kokie veiksmai turi būti atliekami, kada juos tikslinga atlikti ir kaip, – aiškina E.Martinonienė.

Pasak E.Martinonienės, prokuroro ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmų adekvatumas galės iki galo būti įvertintas tik tada, kai byla bus visiškai baigta. Kol kas byloje, pasak jos, daug dirbama, tačiau ji dar nėra iki galo išnarpliota.

„Laukiama tam tikros informacijos iš Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos. Kiek aš žinau, to atsakymo dar nėra“, – teigė E.Martinonienė.

Pasak jos, Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai nėra duotas joks terminas, per kurį ji turėtų nuspręsti dėl VSD informacijos žyma „slaptai“ pagrįstumo.

Tiesa, E.Martinonienė pripažino, kad šios komisijos sprendimas gali lemti, kokie įtarimai bus pareikšti galimai informaciją nutekinusiam asmeniui.

Ketvirtadienio vakarą Generalinė prokuratūra pareiškė, kad yra gauti duomenys, kurie leidžia konstatuoti, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo.

Be to, Generalinė prokuratūra ketvirtadienį apie tyrimo rezultatus informavo „atitinkamas valstybės institucijas“, kurios turėtų priimti sprendimus dėl leidimų dirbti su įslaptinta informacija bei toliau eiti užimamas pareigas.

Kurias konkrečiai institucijas informavo, prokuratūra neatskleidžia. Apie tai, kad tokią informaciją iš prokuratūros gavo ir žino galimai informaciją žiniasklaidai nutekinusio asmens pavardę yra pareiškusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina tokios žinios iš prokuratūros apskritai negavęs.

Iki šiol nė viena valstybės institucija nepranešė kažkam panaikinusi leidimą dirbti su slapta informacija ar atleidusi iš pareigų.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min