Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gegužės 29d. 23:39

Generalinė prokuratūra Sausio tryliktosios byloje keičia įtarimus į kaltinimus karo nusikaltimais

1991 m. sausis
Alfredo Girdziušo nuotr. / 1991 m. sausis
Generalinė prokuratūra Sausio tryliktosios byloje dvidešimt penkiems asmenims keičia įtarimus ir kaltina juos karo nusikaltimais. Šiuo metu dokumentai verčiami į rusų ir baltarusių kalbas.

Kaip praneša televizijos LNK žinios, dvidešimt penkiems Rusijoje ir Baltarusijoje gyvenantiems asmenims parengti pranešimai apie perkvalifikuotus įtarimus karo nusikaltimais.

Tarp įtariamųjų – buvęs Vilniaus karinio garnizono vadas generolas Vladimiras Uschopčikas. Lietuvos teisėsauga įtaria, kad jis davė įsakymą šaudyti į beginklius žmones.

Taip pat įtariami generolas Algimantas Naudžiūnas, Anatolijus Subotinas, pulkininkas Edmundas Kasperavičius, kiti mažiau žinomi perversmininkai. Kol nepakeisti įtarimai jie bausmės gali išvengti suėjus senaties terminui.

Visiems parengti pranešimai apie įtarimus dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis.

Baudžiamasis kodeksas skelbia, kad tas, kas remdamas valstybės ar organizacijos politiką, užpuldinėjo civilius ir juos žudė arba sutrikdė sveikatą, baudžiamas laisvės atėmimu nuo penkerių iki dvidešimties metų, arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Šiems nusikaltimams negalioja senatis.

Pagal Lietuvos įstatymus, dvidešimt penki perversmininkai įtariamaisiais taps, jeigu užsienio teisėsauga jiems perduos pranešimus apie įtarimus, apklaus arba išduos Lietuvai.

„Dabar bus įtariami kas liečia būtent tą skiltį, kur yra numatyta karo nusikaltimai, o anksčiau buvo konkrečios veikos. Ten, sakysim, žudymas, kažkoks kūno sužalojimas, suniokojimas pastatų ir panašiai. Dabartinis straipsnis apima visas tas veikas“, – televizijai sakė laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas.

Neseniai prokurorai apklausė dar vieną įtariamąjį. Tai buvęs „Jedinstvos“ draugovininkų vado pavaduotojas – Pavelas Vasilenka. Jis buvo atvykęs iš Ukrainos duoti parodymų Medininkų byloje. Sausio tryliktosios byloje P.Vasilenka įtariamas dalyvavęs antikonstitucinių grupių ir organizacijų veikloje bei raginimais pažeisti Lietuvos respublikos suverenitetą. Tačiau netrukus baudžiamoji byla jam bus nutraukta, nes jau suėjo senatis už inkriminuojamus nusikaltimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min