Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 20d. 11:26

Generalinį komisarą Saulių Skvernelį džiugina įkliūvantys neblaivūs pareigūnai: „Sistema valosi!“

Saulius Skvernelis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Vis dažniau įkliūvant girtiems policininkams, Policijos departamento vadovas surengė specialią spaudos konferenciją.

Vartoti alkoholį ir sėsti prie vairo linkę policininkai bus arba išgaudyti, arba įbauginti. Tarp pareigūnų tokių veikėjų neturėtų likti.

Tokią mintį trečiadienį pareiškė policijos generalinis komisaras S.Skvernelis skubiai surengęs spaudos konferenciją, reaguodamas į pranešimą apie įkliuvusį aukštą Pagėgių policijos pareigūną.

Generalinis komisaras pareiškė, jog jam atėjus vadovauti policijai neblaivūs įkliuvo jau 9 pareigūnai, jie jau atsisveikino su tarnyba arba bus priversti tai padaryti artimiausiu metu.

S.Skvernelis didžiuojasi pavaldiniais, kurie nebijo „forminti“ saviškių, nepaisydami grasinimų, spaudimo ar nuo senų laikų galiojusio principo „varnas varnui akies nekerta“.

Komisaras dar minėjo, kad nuo balandžio 4 dienos jau sėkmingai veikia slapta pareigūnų grupė, tikrinanti kitų policininkų alkoholio vartojimą. Nors anksčiau skelbta, kad grupę sudaro 20 agentų, S.Skvernelis šį skaičių paneigė. Anot jo, tyčia neskelbiama, nei kas tie tikrintojai, nei kiek jų, kad būtų galima apsaugoti juos nuo įvairių įtakų. Tiesa, įspūdingais rezultatais slaptoji grupė dar negali pasigirti: per pusantro mėnesio įkliuvo tik vienas policininkas, į darbą atvažiavęs nuosavu automobiliu be techninės apžiūros. Be to, vienas pareigūnas į darbą atėjo su kvapeliu (0,11 promilės alkoholio), jam pasiūlyta savo noru išeiti iš darbo.

Viešai kalbama tik apie tuos neblaivius pareigūnus, kurie įkliūna tam tikromis aplinkybėmis. O kokie, generalinio komisaro žiniomis, gali būti realūs alkoholio vartojimo mastai policijos sistemoje? Apie tai 15min.lt konferencijos metu teiravosi S.Skvernelio.

„Tai mes ir pasižiūrėsime dabar tuos mastus. Nes anksčiau to masiškumo kaip ir nebuvo. Būdavo jau tik faktas, kad girtas padarė eismo įvykį. Padarė eismo įvykį – ir sulaikė. O šiaip sulaikytų praktiškai ir nebūdavo. Šis mėnesis, tie devyni mano minėti atvejai, vienaip ar kitaip susiję su neblaivių pareigūnų tematika, parodė, kad tas mastas yra nemažas, nemenkas. Bet aš dar kartą pabrėžiu: tuos mūsų pačių jėgomis sulaikytų pareigūnų skaičius aš vertinu tik teigiamai! Vadinasi, sistema tikrai valosi. Antra rezultato dalis turi būti, kad nebūtų nė vieno eismo įvykio, kurį padarytų neblaivus pareigūnas“, – kalbėjo policijos vadovas S.Skvernelis.

Jis dar pridūrė: „Jeigu mes tą pasieksime... O pasieksime, kaip minėjau, dviem būdais: išgaudysim tuos, kurie šitą pažeidimą daro ir jie nebedirbs policijos sistemoje. O tie, kurie kažkada buvo linkę tai daryti, tiesiog bijos ir nedarys! Pagrindinis norimas rezultatas, kaip minėjau – kad nebūtų eismo įvykių. O jeigu yra tų eismo įvykių – turi būti parodyti skaičiai, kiek yra realiai važinėjančių nuo alkoholio apsvaigusių pareigūnų.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min