TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentę tenkina Generalinės prokuratūros vadovų darbas (papildyta 16.54 val.)

Algimantas Valantinas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su generaliniu prokuroru Algimantu Valantinu aptarti jo galimybių toliau eiti šias pareigas. Po susitikimo prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys sakė, jog prezidentė „šiandien yra patenkinta ta veikla, kuri yra matoma“.

Prokuratūros vadovai prezidentę informavo, kad vadinamoji Kauno pedofilijos byla parengta ir keliaus į teismą. Taip pat teismui parengta ir korupcijos sveikatos apsaugos sistemoje byla.

„Prezidentė konstatuoja, kad šiuo metu, šiandien, yra patenkinta ta veikla, kuri matoma“, – sakė L.Balsys.

A.Valantinas žurnalistams teigė manąs, kad problemų šaltinis nėra vien jis, tačiau stengsis jas išspręsti. „Problemų susikaupė ne viena. Ir tos problemos yra sisteminės. Mes bandėme šiandien išsiaiškinti ir, aš manau, išsiaiškinome, kad negali būti taip teisinėje valstybėje, kad duriama į kažką pirštu ir manoma, jog taip galima išspręsti visas teisėsaugos problemas“, – sakė jis.

Aš šiaip tai niekada silpnai nesijaučiau, – į klausimą, ar po tokio ilgo susitikimo su prezidente jaučiasi tvirčiau, atsakė A.Valantinas.Generalinis prokuroras kaip pagrindinę problemą įvardijo per ilgai trunkančius ikiteisminius tyrimus ir žadėjo, kad artimiausiu metu Seimui bus pateiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriose numatomi pokyčiai atliekant ikiteisminius tyrimus. Taip pat, pasak A.Valantino, atliekant reorganizaciją ateityje ketinama mažinti teritorinių prokuratūrų skaičių.

A.Valantino ir D.Grybauskaitės susitikimas gerokai užsitęsė – vietoj planuotos mažiau nei valandos jis truko pustrečios. Dalyvauti susitikime buvo iškviesti ir A.Valantino pavaduotojai Vytautas Barkauskas bei Gintaras Jasaitis. Jie iškviesti, nes susitikime buvo kalbama ir apie kitas bylas bei prokuratūros reformą, taip pat ikiteisminio tyrimo tobulinimą.

Kauno pedofilijos byla ištirta

Po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistai buvo informuoti, kad prokurorai baigė vadinamosios Kauno pedofilijos bylos ikiteisminį tyrimą.

„Prezidentė ne kartą yra pabrėžusi, kad lauks konkrečių Kauno pedofilijos ir žmogžudysčių bylos rezultatų, – sakė L.Balsys. – Generalinės prokuratūros vadovai informavo valstybės vadovę, kad pedofilijos byla parengta ir keliaus į teismą, ji nėra nutraukiama. Tai yra tas rezultatas, kurio prezidentė ir tikėjosi, kad ji (byla) atsidurs teisme, kad Kauno tragiška istorija galbūt sulauks atomazgos.“

A.Valantinas žurnalistams sakė, kad byla teismui bus perduota „artimiausiu metu“, tačiau kada tiksliai, negalėjo pasakyti. Šioje byloje vienintelis įtariamasis yra Andrius Ūsas.

Generalinio prokuroro teigimu, surinkta „pakankamas kiekis duomenų, kad eitume į teismą“, tačiau ar jie pakankamai svarūs, neprognozavo. „Tik teismas gali vertinti, pakanka įrodymų ar nepakanka“, – sakė A.Valantinas.

Jis pridūrė, kad sulaikyti A.Ūso neketinama, nes jis „bus ir toliau saugomas kitoje susijusioje byloje“.

Dėl užsitęsusio šios bylos tyrimo A.Valantinas ir asmeniškai sulaukė nepalankių vertinimų bei kritikos, o parlamentas balsuodamas pripažino, kad generalinis prokuroras netinkamai ėjo pareigas. Tačiau jis pats nenorėjo „daryti politinių vertinimų“. „Tikėtis palankumo ar nepalankumo – aš niekada to nesitikėjau ir nelaukiau. Iš tikrųjų kiekvieną kritiką priimu labai pozityviai. Mes nedirbame be priekaištų, problemų yra, tų problemų atskleidimas ir išgryninimas, aš manau, tik ragina ir priverčia mus žengti į priekį“, – sakė A.Valantinas.

Ištyrė korupciją sveikatos apsaugoje

A.Valantinas taip pat informavo, kad prokurorai baigė tirti korupcijos sveikatos apsaugos sistemoje bylą. Pasak Generalinės prokuratūros vadovo, ši byla teismą pasieks kitą savaitę. Tačiau daugiau informacijos apie šį tyrimą jis neatskleidė ir įtariamųjų neįvardino. „Kai byla pajudės, išplatinsime pranešimą spaudai“, – žadėjo A.Valantinas.

Primename, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, praėjusią savaitę sulaikė sveikatos apsaugos viceministrą Artūrą Skiką. Jis įtariamas reikalavęs ir priėmęs iš vienos viešosios įstaigos vadovo 20 tūkst. Lt neteisėtą atlygį. Atliekant tyrimą kaip liudytojas buvo apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.

Seimui A.Valantino darbas neįtiko

D.Grybauskaitė pirmadienį žurnalistams sakė norinti sužinoti generalinio prokuroro poziciją ir jo planus, kaip toliau dirbti.

Primename, kad praėjusią savaitę Seimas priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) tyrimo išvadas dėl Kauno pedofilijos bylos tyrimo. Jose nurodoma, kad šis tyrimas atliktas aplaidžiai, neoperatyviai ir nekvalifikuotai. Esą dėl pareigūnų neveikimo nebuvo užkirstas kelias dviejų žmonių nužudymui. Šiais nusikaltimais įtariamas kaunietis Drąsius Kedys, kuris šiuo metu yra ieškomas.

Tuo pačiu dokumentu pripažinta, kad generalinis prokuroras A.Valantinas netinkamai ėjo savo pareigas, esą jis „nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo bei netinkamai ėjo teisės aktuose numatytas pareigas“. Taip pat pripažįstama, kad savo darbą netinkamai atliko minėtą tyrimą tyrę ir kontroliavę prokurorai.

Parlamentarams priėmus šį nutarimą TTK pirmininkas Stasys Šedbaras teigė, kad sunku įsivaizduoti, jog A.Valantinas galėtų toliau dirbti generalinio prokuroro poste. Tuo tarpu TTK narys Raimundas Šukys teigė, jog Seimo sprendimas nesuteikia pagrindo A.Valantinui atsistatydinti, mat parlamentarai konstatavo prokuroro darbo trūkumus konkrečioje byloje ir nevertino jo tinkamumo apskritai eiti savo pareigas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min