Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 15d. 11:29

Generalinis komisaras D.Kedžio dukters byloje didelių policijos pažeidimų nemato

Vizgirdas Telyčėnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vizgirdas Telyčėnas

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas įsitikinęs, kad Kauno policijos pareigūnai padarė viską, kai į juos dėl dukros tvirkinimo kreipėsi Drąsius Kedys.

Taip jis žurnalistams teigė po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite. Per susitikimą daugiausia kalbėta apie šiuo metu visuomenės dėmesį prikausčiusias pedofilijos ir žmogžudysčių Kaune bylas.

Pasak prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio, valstybės vadovė akcentavo visų už šias bylas atsakingų institucijų skaidrumo bei atsakomybės prisiėmimo svarbą. Šiuo metu jau vyksta tarnybinis patikrinimas Generalinės prokuratūros institucijoje. Po prezidentės kreipimosi pradėtas tyrimas ir dėl policijos veiksmų tiriant Kauno pedofilijos bylą.

Policija padarė viską?

„Kalbant apie pedofilijos bylą, būta vilkinimo iš policijos pusės, būtent pirmoje grandyje, kai tik prasidėjo pirmieji signalai ir kai prasidėjo bylos tyrimas Kauno policijoje. Keletą mėnesių bylos tyrimas buvo įstrigęs, sustojęs“, – kalbėjo prezidentės atstovas spaudai.

Tačiau V.Telyčėnas laikosi kiek kitokios nuomonės. „Manau, kad viskas buvo padaryta pakankamai. Aišku, po tokių tragiškų įvykių visada atsisukęs atgal gali pasakyti, kad vienas ar kitas veiksmas galėjo būti padarytas greičiau. Tačiau, mano nuomone, neturėtų būti didelių policijos veiklos trūkumų šioje situacijoje“, – įsitikinęs generalinis komisaras.

D.Kedžio paieškos nekomentuoja

Paklaustas, ar policija galėjo operatyviau reaguoti po teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymo ir išgelbėti antrąją auką, generalinis komisaras aiškino, kad pareigūnai neturėjo informacijos apie šių žmonių sąsajas, nes nedalyvavo pedofilijos bylos tolesniame tyrime.

V.Telyčėnas neatskleidė, kaip policijos pareigūnams sekasi ieškoti Drąsiaus Kedžio, bet neatmetė teorinės versijos, kad jo galbūt jau nėra gyvo. „Bet tai tik viena iš versijų“, – teigė generalinis komisaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min