Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis komisaras – kurčias: Lazdijų policijos vadovas Valdas Vabuolas bus atleistas

 Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Valdas Vabuolas
Vilmos Danauskienės/15min.lt nuotr. / Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Valdas Vabuolas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Puikiai įvertintos metinės veiklos ataskaitos, precedento šalyje neturinčio vietos bendruomenių, savivaldybės vadovų, politinių partijų atstovų, darbo kolektyvo, visuomeninių organizacijų narių palaikymo neužteko, kad šalies policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis persigalvotų dėl Lazdijų rajono policijos komisariato viršininko 48 metų Valdo Vabuolo rotacijos į Varėną – nuo sausio 29 dienos komisaras V.Vabuolas bus atleistas iš tarnybos Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos.

Sprendimo motyvai – nežinomi

Po 22-ejų sąžiningos ir nepriekaištingos tarnybos metų sistema komisarui parodė duris. Nei sprendimą asmeniškai priėmęs generalinis komisaras S.Skvernelis, nei teikimą generaliniam komisarui pateikusi policijos įstaigų vadovų rotacijos komisija, nei tiesioginis V.Vabuolo viršininkas, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Česlovas Mulma taip ir neišsakė nei vieno motyvo, kodėl buvo priimtas sprendimas dėl V.Vabuolo rotacijos.

Priešingai – visi, kuriuos kalbinome, tarsi susitarę tvirtino, kad pareigūnas dirba sąžiningai, nepriekaištingai ir dėl jo tarnybos pastabų nėra.

Pagal įstatymą, policijos įstaigų vadovams kas penkeri metai rekomenduojama rotacija. Rekomenduojama – dar nereiškia, kad būtina. Teikimą – rotuoti ar ne vieno ar kito policijos komisariato vadovą, svarsto speciali Komisija, kuri teikia siūlymą policijos generaliniam komisarui.

Galutinį sprendimą – oficialų siūlymą palikti darbo vietą ir keltis į kitą komisariatą, priima vienasmeniškai policijos generalinis komisaras S.Skvernelis.

Po tokio siūlymo rotuojamasis policijos įstaigos vadovas turi teisę sutikti užimti siūlomas naujas pareigas arba jų atsisakyti. Atsisakius siūlomų pareigų, toks policijos įstaigos vadovas atleidžiamas iš tarnybos.

Pasiūlė darbą už 200 kilometrų

„Atsižvelgiant į policijos įstaigų vadovų rotacijos Komisijos teikimą, V.Vabuolui buvo pasiūlytos šiuo metu neužimtos Varėnos rajono policijos komisariato viršininko pareigos“, – ketvirtadienį informavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, kuriam priklauso Lazdijų rajono policijos komisariatas, atstovė spaudai Kristina Miškauskaitė.

V.Vabuolui buvo pasiūlytos šiuo metu neužimtos Varėnos rajono policijos komisariato viršininko pareigos, – informavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai K.Miškauskaitė.

Pastarojo miesto policijos komsiariatas jau kuris laikas neturi vadovo, o savivaldybės kriminogeninė padėtis – viena prasčiausių.

Į naująją darbo vietą Lazdijuose gyvenančiam V.Vabuolui tektų kasdien važinėti daugiau nei 200 kilometrų, kelyje sugaištant apie tris valandas.

Įvertinęs šias bei šeimynines aplinkybes (komisaro žmona jau kelerius metus kovoja su sunkia liga) V.Vabuolas atsisakė vykti į Varėną.

Pasak policijos atstovės, V.Vabuolui dar buvo pasiūlytos žemesnės pareigos Varėnos, Alytaus ir Lazdijų komisariatuose, kaip pavyzdžiui, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialisto, tačiau ir šių pareigų V.Vabuolas nesutikęs užimti.

Į Lazdijus vadovauti policijos komisariatui generalinis komisaras S.Skvernelis, pasak K.Miškauskaitės, nesiūlė niekam.

„Atleidus V.Vabuolą, bus paskirtas laikinasis vadovas, o vėliau bus skelbiama atranka į viršininko pareigas“, – sakė policijos atstovė.

Tiesa, anot K.Miškauskaitės, ketvirtadienį priėmęs sprendimą atsisakyti siūlytų pareigų, per tris dienas V.Vabuolas dar gali savo sprendimą atšaukti ir sutikti pereiti dirbti į Varėną.

Ar savo sprendimą gali pakeisti ir generalinis komisaras, pavaldinė vertinti nesiryžo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min