Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis komisaras Linas Pernavas apie teroro grėsmę Lietuvoje: kas nors panašaus gali nutikti

Linas Pernavas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Linas Pernavas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę didžiausią atgarsį sukėlė tariamas teroristas prie prezidentūros. Su lagaminėliu stovėjęs vyras grasino susisprogdinti, jeigu kas nors prie jo priartės. Po kelias valandas trukusių derybų vyras vienu metu prarado budrumą ir buvo suimtas. Tik po to paaiškėjo, kad jo lagamine – tušti buteliai, o jis pats – psichikos problemų turintis žmogus, jau pažįstamas teisėsaugai.

Po šios operacijos pasigirdo kalbų, kad galbūt policija veikė netinkamai, galėjo viską baigti greičiau ir matyti, kad žmogus nėra pavojingas. Tačiau policijos generalinis komisaras Linas Pernavas TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė, kad įvykis baigėsi gerai, o ne linksmai – esą bet kokį panašų atvejį policija vertino ir vertins labai rimtai, siekdama užtikrinti visų žmonių saugumą.

„Aš sunerimau. Iš tikrųjų, – paklaustas, ar išsigando išgirdęs apie vyrą su lagaminu prie prezidentūros, sakė generalinis komisaras. – Tai buvo rimta, vienareikšmiškai, mes šį įvykį vertiname labai rimtai.“

L.Pernavas nesutinka su nuomone, kad įvykio baigtis buvusi kiek juokinga: „Įvykis pasibaigė nejuokingai, jis pasibaigė gerai dėl mūsų visų pajėgų, mūsų visų tarnybų gero, sutelkto darbo ir pasibaigė jokiu būdu nejuokingai. Kiekvieną tokį atvejį mes vertiname labai rimtai.“

Pasak policijos generalinio komisaro, policijos užduotis yra apsaugoti žmones, todėl ir šiuo atveju pirmoje vietoje buvęs žmonių ir pastatų saugumas. „Kiekvienu tokiu atveju pirmiausia pradedamos derybos. Jeigu užduotumėte klausimą, ar tas laikotarpis – dvi valandos – yra ilgas, ar trumpas, tai galiu pateikti iš pasaulinės praktikos pavyzdžių, kai derybos trunka ir parą, dvi ar net tris. Todėl šitos kelios valandos tikrai nėra ilgas laikas“, – teigė L.Pernavas.

Įvykis pasibaigė nejuokingai, jis pasibaigė gerai dėl mūsų visų pajėgų, mūsų visų tarnybų gero, sutelkto darbo ir pasibaigė jokiu būdu nejuokingai, – sakė L.Pernavas.

Policija turėjo pagrindo manyti, kad tame lagamine nieko pavojingo nėra, bet, pasak L.Pernavo, tuo buvo visiškai įsitikinta tik lagaminą patikrinus.

Vis dėlto policijos generalinis komisaras neatmeta galimybės, kad ir Lietuvoje gali kilti klausimas apie terorizmą. „Mes sau užduodame kitą klausimą – kada kas nors panašaus gali atsitikti? Aš jokiu būdu negąsdinu, užtikrinu, kad visa visuomenė, visi gyventojai gali jaustis saugūs, bet jokiu būdu negalime prarasti budrumo. Todėl pastebėjus įtartiną asmenį, daiktą, ar procesą, nereikia bijoti paskambinti 112. Mes, kaip ir šiuo atveju, labai rimtai viską patikrinsime“, – TV3 laidai „Savaitės komentarai“ teigė L.Pernavas.

Generalinis komisaras paneigė net spėlionę, kad tai tebuvę policijos ir kitų specialiųjų tarnybų mokymai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min