Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą dėl Algio Kašėtos laisvės suvaržymo

Algis Kašėta
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Algis Kašėta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien, 2011 m. birželio 17 d., šalies generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimą, dėl išankstinio sutikimo suvaržyti Seimo nario Algio Kašėtos laisvę. Su tokiu prašymu į generalinį prokurorą kreipėsi Lietuvos kelių policijos tarnyba, nustačiusi, kad birželio 11 d. A. Kašėta Vilnius – Varėna keliu važiavo 170,6 km/h greičiu (įskaitant paklaidą) ir nustatytą 90 km/h greitį viršijo 80,6 km/h.

Prokuratūrai pateiktoje medžiagoje yra duomenų, leidžiančių manyti, kad Seimo narys pažeidė Kelių eismo taisykles (136.1 punktas) bei padarė pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse (124 str. 6 dalis).  Taip pat Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikė duomenis, jog A. Kašėta ir praeityje yra ne kartą baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus – turi dvi galiojančias nuobaudas.
 
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje (62 straipsnis) nurodyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Tokia pati nuostata įtvirtinta ir Lietuvos Respublikos Seimo statute (22 straipsnis, 3 dalis). Siekiant išnagrinėti A.Kašėtos administracinio teisės pažeidimo bylą teisme, yra būtinas Lietuvos Respublikos Seimo sutikimas. Į Seimą dėl jo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min