Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis prokuroras Darius Valys Seimo Antikorupcijos komisijos prašymo išviešinti savo apklausos stenogramą iki šiol negavo

Darius Valys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys sako, kad jo vadovaujamoje Generalinėje prokuratūroje iki šiol nėra gautas Seimo Antikorupcijos komisijos, tyrusios buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovų atleidimo aplinkybes, prašymas leisti viešinti apklausų komisijoje stenogramas.

„Dar negavau jokios žinios, kad yra prašoma mūsų nuomonės. Aš tikrai dar negavęs komisijos rašto, kokias mes pozicijas užimame dėl stenogramos išviešinimo“, – žurnalistams po apsilankymo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje sakė D.Valys.

Pasak jo, prokuratūrai gavus tokį prašymą, ar leidimą viešinti stenogramas suteikti, spręs ne generalinis prokuroras, o ikiteisminį tyrimą organizuojantis prokuroras, vertindamas tai, kiek tas išviešinimas gali pakenkti ikiteisminio tyrimo sėkmei.

Antikorupcijos komisijai leidimo viešinti apklausas kol kas negali suteikti ir Valstybės saugumo departamentas (VSD). Pasak VSD vadovo G.Grinos, departamente tokius dalykus sprendžia speciali paslapčių komisija, o jos peržiūrai atsiųsti stenogramas Antikorupcijos komisija atsisako. Pati komisija Seime, kaip reikalauja parlamento komisija, stenogramų vertinti negali.

„Aš nemanyčiau, kad yra didelė problema dėl viešinimo, bet tiesiog mes turime laikytis formalumų. Aš pats dalyvavau posėdyje ir sunku būtų manyti, kad ten būtų kas nors slapto“, – žurnalistams sakė G.Grina.

Tuo tarpu Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį buvo kalbama apie tai, kad vienintelė prokuratūra iki šiol nėra atsakiusi į tokį kreipimąsi ir siūloma apklausų stenogramas viešinti nesulaukus leidimo, jei į kreipimąsi nebus atsakyta per 20 darbo dienų.

Generalinis prokuroras D.Valys dar kartą patvirtino neketinąs atsižvelgti į Antikorupcijos komisijos siūlymą atleisti savo pavaduotoją Darių Raulušaitį.

D.Valio teigimu, prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl informacijos apie „Snoro“ griūtį nutekinimo vyksta intensyviai.

„Palaukime, laikas parodys. Ikiteisminis tyrimas intensyviai atliekamas ir tikėkimės, kad jis duos rezultatų“, – atsakė D.Valys klausiamas, ar jis tiki, kad informacijos nutekintojas bus nustatytas.

Primename, kad ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ griūtį nutekinimo prokuratūra pradėjo tik šių metų vasarį, po to, kai dėl įtarimų valstybės paslapties atskleidimu postų neteko Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min