Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis prokuroras prašys naikinti tris neliečiamybes Seime

Susijungė Krikščionių ir Darbo partijos
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Generalinis prokuroras antradienį kreipsis į Seimą, prašydamas panaikinti Seimo nario, Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho ir Mišriai Seimo narių grupei priklausančio parlamentaro Remigijaus Ačo teisines neliečiamybes.

Seimo pirmininkė jau yra gavusi generalinio prokuroro prašymus leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti trijų Seimo narių laisvę – Viktoro Uspaskicho dėl nepagarbos teismui, Remigijaus Ačo dėl privataus kaltinimo šmeižto byloje ir „Drąsos kelio“ frakcijos nario Algirdo Patacko administracinių teisės pažeidimų byloje dėl parduotuvėje esą neapmokėtų prekių.

Dėl pastarojo Loreta Graužinienė klausimo sakė net neteiksianti, dėl prastos parlamentaro sveikatos.

V.Uspaskichui antrąsyk naikinti neliečiamybę prašoma dėl „darbiečių“ patriarcho pasisakymų, kai grįžęs iš kelionės į Rusiją, nusikaltėliais išvadino Vilniaus apygardos teismo teisėjus, jo ir jo bendražygių atžvilgiu priėmusius apkaltinamąjį nuosprendį vadinamosios juodosios buhalterijos byloje. Prokurorai ikiteisminį tyrimą dėl galimos nepagarbos teismui pradėjo rugpjūtį, po Teisėjų tarybos kreipimosi. Už nepagarbą teismui Uspaskichui gresia iki 2 metų nelaisvės. Teismas jau yra nuteisęs Darbo partijos įkūrėją dėl sukčiavimo ir apgaulingos partijos buhalterijos – skyrė ketverius metus kalėjimo, bet sprendimą politikas, kartu su bendražygiais, apskundė.

Dėl R.Ačo įžeidimo per visuomenės informavimo priemonę pernai kovą į teismą kreipėsi švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Raseinių rajono profsąjungos pirmininkas. Pasak Generalinės prokuratūros, teismuose bylos nagrinėjimas užsitęsė, o R.Ačas išrinktas Seimo nariu.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min