Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Geotermos“ privatizavimu domėsis prokuratūra

Evaldas Jurkevičius
LŽ nuotr. / Evaldas Jurkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Evaldas Jurkevičius pranešė, jog ketvirtadienį kreipėsi į Generalinį prokurorą Dalių Valį prašydamas ginti viešąjį interesą dėl galimai neskaidrių UAB „Geotermos“ privatizavimo procedūrų.

Pasak E.Jurkevičiaus, UAB „Geoterma“ yra unikali įmonė, kurios paskirtis yra moksliniai tyrimai kaip efektyviai panaudoti ekologiškai švarų alternatyvų energijos šaltinį – karštą žemės gelmių vandenį. Esą atlikti tyrimai rodo, kad įmonės gręžiniuose esančių druskų sudėtis yra geresnė nei vežamų iš Negyvosios jūros, o geoterminis vanduo yra kelis kart karštesnis nei kitose šalyse. Įmonės vykdomas geoterminės energijos panaudojimas atitinka valstybės tikslus sumažinti priklausomybę nuo įvežamo kuro bei įgyvendinti įsipareigojimus Europos Sąjungai. 

„Balandžio 18 d. gavau Klaipėdos nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi dėl UAB „Geotermos“ privatizavimo. Rašte nurodoma, jog Valstybės turto fondas, atsižvelgdamas į 2011 m. kovo 14 d. Vyriausybės pasitarime pareikštas pastabas, pasiūlė papildomai į privatizavimo objektų sąrašą įtraukti UAB „Geoterma“ Klaipėdos visuomenė nustebusi, nes į šią įmonę yra investuota daugiau nei 90 mln. litų. Dalis lėšų buvo gauta iš Danijos, o dabar nuspręsta įmonę privatizuoti„, – sakė Seimo narys. 

Anot E.Jurkevičiauas, Nevyriausybinės organizacijos patikino, kad bendradarbiaudamos su Energetikos ministerija, sužinojo, jog net pati ministerija, kuri patikėjimo teise valdo 76,56 proc. Geotermos akcijų, nebuvo informuota apie privatizavimą, o apie tai sužinojo iš žiniasklaidos. 

E.Jurkevičius balandžio 20 d. kreipėsi į Valstybės įmonę Valstybės turto fondą, Lietuvos Respublikos Ūkio ir Energetikos ministerijas dėl nevyriausybinių organizacijų rašte pateiktų klausimų, tačiau konkrečių ir aiškių atsakymų esą negavo. Ministerijų atsakymuose minima tik privatizavimo tvarka, neatsakyta kas ir kokiais motyvais pasiūlė privatizuoti UAB „Geotermą“, nepateikiamos audito išvados, įmonės finansų patikrinimo rezultatai, nenurodyta, kokia bus įmonės perspektyva jai likus valstybės pavaldumo įmone.

„Valstybės politika dėl alternatyvių energetinių išteklių turi būti ypatingai nuosekli ir apgalvota. Minėta įmonė yra ypač svarbus objektas, kuris ženkliai prisideda prie energetinės Lietuvos Respublikos nepriklausomybės stiprinimo. Mokslininkai pabrėžia, kad „Geotermos“ veikla yra eksperimentinė, įvairių tyrimų rezultatai pasimatys tik ateityje, todėl privatizavus įmonę, mažai tikėtina, kad bus plėtojami greito pelno nenešantys tyrimai", – nuomonę dėstė E.Jurkevičius.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min