Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geri filmai ateina pavėlavę

Kino teatras
„Scanpix“ nuotr. / Kino teatras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Klaipėda tampa kultūriniu užkampiu“, – ne kartą piktinosi uostamiesčio gyventojai, nagrinėdami kino teatrų repertuarus.

Kino teatro sales okupavo animaciniai filmai bei Holivudo komedijos. Meniniai filmai, pelnę pripažinimus tarptautiniuose festivaliuose, kinų sales pasiekia gerokai pavėlavę.

Ateis, bet vėliau

Kiną mėgstantys klaipėdiečiai dar nesulaukė nė „Gyvenimo medžio“ su Bradu Pittu, nė Pedro Almodovaro „Odos, kurioje gyvenu“, nors kauniečiai ir vilniečiai šias juostas jau galėjo pamatyti kone prieš mėnesį.

„Šie filmai – visai neholivudiniai. Jie meniški, sakyčiau „arthauziniai“, europiniai, mažo biudžeto. Jei pamatytumėte šių filmų rezultatus „Vingyje“ ir palygintumėte su kitais filmais, būtų aiškus atsakymas“, – teigė bendrovės „Forum Cinemas“ rinkodaros vadovas Dainius Beržinis.

Šias juostas platina ne kino teatrai, o platintojai. Viena filmo kopija kainuoja nuo 3 tūkst. eurų. „Platintojas, skaičiuojantis išlaidas, kopijomis išgali aprūpinti Vilnių ir Kauną. Tik vėliau tos kopijos keliauja į Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį. Žmonių nuo to, kad bus daugiau kopijų, neatsiras“, – teigė pašnekovas.

Anot jo, P.Almodovaro filmų žiūrovų skaičius jau 15 metų nesikeičia. Šio režisieriaus filmai nerenka daugiau nei 150 tūkst. Lt bendrųjų pajamų. „Nuo to, kad šis filmas bus parodytas vėliau, jo kokybė nenukentės“, – tikino kino teatro atstovas.

Animaciniai – populiariausi

„Forum Cinemas“ į Klaipėdą įžengė prieš metus ir pakeitė iki tol „Akropolyje“ veikusį „Cinamon“ teatrą.  „Iš pradžių – neslėpsime – rezultatais buvome nusivylę. Tačiau ilgainiui žiūrovų padaugėjo. Klaipėda ypač aktyvi vasarą ir tai parodė šiltojo sezono vakariniai seansai“, – teigė D.Beržinis.

Anot jo, pastarąjį pusmetį Klaipėda rezultatais maloniai stebina. Tikėtasi, kad per mėnesį į kiną ateis 30–32 tūkst. žmonių, tačiau pavyko pasiekti geresnių rezultatų ir „Forum Cinemas“ apsilanko 35–37 tūkst. žmonių.

Didžiausio klaipėdiečių susidomėjimo sulaukė lietuviška juosta  „Tadas Blinda. Pradžia“. Vieną savaitgalį Klaipėdoje šį filmą pamatė kur kas daugiau žmonių nei Kaune ar Vilniuje.
Uostamiesčio gyventojai mielai žiūrėjo ir animacinį filmuką „Ratai 2“ 3 D formatu.

„Jei filmas – vaikiškas ir dar 3D – tada jis tampa numeriu vienu. Klaipėda ilgai neturėjo 3D salių, todėl šie filmai labai mėgstami“, – teigė D.Beržinis. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min