2011-10-23 15:56

Geri Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra abiejų valstybių siekis, teigia Dalia Grybauskaitė

Tolimesni geri kaimyniški santykiai, pagrįsti tarpusavio supratimu ir partneryste, yra bendras Lietuvos ir Lenkijos siekis, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, Briuselyje susitikusi su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku.
Dalia Grybauskaitė (kairėje) kalbasi su Cahterine Ashton ir Graikijos premjeru Georgu Papandrėjumi.
Dalia Grybauskaitė (kairėje) kalbasi su Cahterine Ashton ir Graikijos premjeru Georgu Papandrėjumi. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos prezidentė sekmadienį Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime, kuriame bus tariamasi dėl priemonių spręsti skolų krizę. Dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius D.Grybauskaitė aptarė su šiuo metu ES pirmininkaujančios Lenkijos premjeru Donaldu Tusku, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidentė su D.Tusku sutarė, kad Lietuvos vadovė ir Lenkijos premjeras teigiamai vertina rugsėjį įkurtos dvišalės švietimo ekspertų komisijos darbą.

Lietuvos vadovė pasveikino Lenkijos premjerą su jo vadovaujamos partijos – Pilietinės platformos – pergale rinkimuose į Lenkijos parlamentą.

Taip pat įvyko šalies vadovės dvišaliai susitikimai su ES ypatingąja užsienio politikos įgaliotine Catherine Ashton ir Danijos ministre pirmininke Helle Thorning-Schmidt.

Su ES ypatingąja užsienio politikos įgaliotine C.Ashton prezidentė D.Grybauskaitė aptarė ES užsienio politikos ir Rytų partnerystės klausimus. Valstybės vadovė taip pat pasveikino naujai išrinktą Danijos premjerę. Dvišalius Lietuvos ir Danijos santykius abiejų šalių valstybės ir vyriausybės vadovės sutarė išsamiai aptarti kitą penktadienį, kai Danijos ministrė pirmininkė su vizitu lankysis Lietuvoje.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą