Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausiu ES jaunuoju mokslininku mokiniu pripažintas vienoliktokas Povilas Kavaliauskas iš Kauno

Šaltinis: BNS
0
A A

Pirmą kartą geriausiu Europos Sąjungos (ES) jaunuoju mokslininku mokiniu pripažintas tyrėjas iš Lietuvos – juo tapo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos vienuoliktokas Povilas Kavaliauskas (vadovė Rita Plančiūnienė).

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pranešė, kad Helsinkyje vykusiame ES jaunųjų mokslininkų konkurse dar keturios Lietuvos moksleivės tapo laureatėmis.

P.Kavaliausako darbas „Naminių musių (Musca domestica) vaidmuo platinant atsparias bakterijų padermes“ pripažintas geriausiu tarp visų konkursantų. Ne vienus metus tyrinėjęs musių pernešamas ligas, jis nustatė atsparių antibiotikams bakterijų paplitimo dažnį įvairiuose šalies ekologiniuose arealuose.

Jaunasis mokslininkas P.Kavaliauskas gavo vieną iš trijų pirmųjų premijų, siekiančių 7 tūkst. eurų (per 24 tūkst. litų). Taip pat jis laimėjo keliones į tarptautinį Stokholmo jaunųjų mokslininkų forumą, Nobelio premijos laureatų apdovanojimų ceremonijos savaitę ir į 2012 metais vyksiantį tarptautinį Londono jaunųjų mokslininkų forumą.

Pasak ŠMM, konkurso laureatėmis taip pat tapo Dalia Bartkevičiūtė ir Gailė Tumėnaitė, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos 12 ir 10 klasių mokinės, už mokslinį darbą „Grybų dažų pritaikymas gobelenams restauruoti“ (vadovė Jolanta Žilionienė). Mokinės iš 15 grybų rūšių išgavo 118 atspalvių dažų, kuriais siūlė restauruoti gobelenus. Jos apdovanotos stažuote į Europos patentų tarnybą Miunchene.

Konkurse savo darbą „Apsauginis tekstilinis mobiliojo telefono dėkliukas“ pristatė Kauno „Aušros“ gimnazijos 10 klasės mokinė Dobilė Minkutė (vadovė Jūratė Martinaitienė) . Ji tyrimais patvirtino, kad geriausiai elektromagnetinę spinduliuotę mažina telefono dėkliukas su Inox metaliniu pluoštu.

Šie trys moksliniai darbai buvo pripažinti geriausiais Lietuvos nacionalinio etapo baigiamajame ture ir atstovavo Lietuvai Helsinkyje. Rugsėjo 23–28 dienomis vykusiame 23-jame ES jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvavo 134 jaunieji tyrėjai iš 38 šalių, jie pateikė 87 mokslinius projektus.

Konkursas kasmet vyksta šalyje, kurią parenka Europos Komisija, atsižvelgdama į šalies mokslo ir technologijų institucijų potencialą, galintį skirti reikiamą dėmesį jauniesiems mokslininkams, sudominti juos ir paskatinti tolimesnei veiklai.

24-tasis ES jaunųjų mokslininkų konkursas 2012 metų rugsėjo 21-26 dienomis vyks Bratislavoje (Slovakija).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min