Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 12d. 16:23

Gerumo diena: prezidentė ragina padėti sergantiems vėžiu

Prezidentė su ligoniukais
President.lt nuotr. / Prezidentė su ligoniukais.

Prisijungdama prie labdaringos kovai su vėžiu skirtos „Gerumo dienos akcijos, prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė Santariškių Onkohematologijos skyriuje gydomus vaikus.

Ligoninės vaikų žaidimų kambariui prezidentė padovanojo stalo žaidimų ir įvairių knygelių, įsigijo pačių vaikų pagamintų darbelių, susipažino su onkologinių ligonių gydymo sąlygomis.

„Ką reiškia onkologinė liga yra patyrusi beveik kiekviena Lietuvos šeima. Netikėta liga gali užklupti bet kurį iš mūsų – nė vienas nesame nuo to apsaugotas. Liga nesirenka nei pagal amžių, nei pagal lytį, nei pagal pavardę. Statistika rodo, kad kasmet Lietuvoje vėžiu suserga daugiau kaip 16 tūkstančių žmonių. Todėl padėti likimo išbandymus patiriantiems tautiečiams – visų mūsų pareiga“, – aplankiusi vaikus sakė prezidentė.

Prezidentės teigimu, šiuolaikinė medicina gali padaryti stebuklus – vėžiui gydyti yra ir vaistų, ir medicininės įrangos, tačiau tai dar labai brangiai kainuoja. Todėl, pasak prezidentės, mūsų dosnumas gali padėti išgelbėti gyvybes.

 „Jeigu pasidalysime vieni su kitais tuo, ką turime, vėžiu sergantys žmonės laiku sulauks reikiamos pagalbos ir stebuklas įvyks. Kiekvienas iš mūsų galime išgelbėti gyvybę ar padovanoti ilgesnį gyvenimą kaimynui, kaimyno vaikui, ypač vaikui, ir tai yra svarbiausia, turbūt didžiausia dovana, kokią žmogus gali padovanoti kitam“, – pabrėžia prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, tai, kad per kelias valandas per labdaringas akcijas net sunkmečiu paaukojami keli milijonai litų, rodo, jog esame dosni, vieninga ir artimo nelaimei neabejinga tauta. „Gerumo diena“ – dar viena galimybė padėti vieni kitiems tada, kai to labiausiai reikia.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

47:04
02:01
01:19

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min