Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 21d. 12:01

Skurdžiai gyvenantiems moksleiviams padedanti Gintarė: „Pamenu, kai pati mokslo metams ruošiausi, rinkdama uogas“

Pradinukė
„Fotolia“ nuotr. / Pradinukė

Rudeniui jau alsuojant į nugarą, pamažu moksleivių mintys ima suktis apie mokyklą. Vis dėlto ne visi naujų mokslo metų gali laukti tinkamai jiems pasirengę. VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ paskelbė akciją „Padėkime pasiruošti artėjantiems mokslo metams“ su tikslu padėti nepritekliuje gyvenančioms šeimoms suruošti atžalas į mokyklą.

Lietuvių prašoma paaukoti mokiniams trūkstamų kanceliarinių priemonių, knygų, kuprinių, drabužėlių ar tiesiog prisidėti pinigine auka.

Viena – iš gerumo „rankų“ – savanorė Gintarė Mikuševičienė, kurią į organizacijos gretas atvedė dar vaikystėje subrandintas noras rūpintis ir ginti silpnesnius.

„Gyvenime ir pačiai teko patirti tikrai daug sunkumų, o kai reikėjo paramos bei pagalbos, niekas nepadėjo. Suprasdama, kaip trūksta įvairių daiktų vaikų globos auklėtiniams, dovanodavau dukters išaugtus rūbelius, žaislus, knygeles“, – pasakoja Gintarė. Tai esą truko apie 12 metų, kol įstaiga, kuriai ji tiesdavo pagalbos ranką, buvo reorganizuota. Tuomet moteris vis dažniau susimąstydavo apie savanorystę kokioje nors paramos organizacijoje ir visai atsitiktinai akyse pasimaišė skelbimas, kad VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ ieško savanorių Kaune.

Sužinojau, kad įstaigos direktorius Algimantas Patackas pats yra augęs kūdikių namuose, todėl puikiai supranta paliktų vaikučių dalią. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios pasitikėjau ir pasirinkau būtent šią paramos organizaciją, – pasakoja Gintarė.

„Pasidomėjusi organizacijos veikla bei jos tikslais sužinojau, kad įstaigos direktorius Algimantas Patackas pats yra augęs kūdikių namuose, todėl puikiai supranta paliktų vaikučių dalią. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios pasitikėjau ir pasirinkau būtent šią paramos organizaciją“, – kaip tapo viena iš gerumo „rankų“ pasakoja Gintarė.

Moteris tvirtina, kad nėra geresnio atpildo už savanorystę, kaip tik matyti žibančias mažylių akis, kai šios išvysta naują žaislą. Žinoma, būna ir skaudžių akimirkų, su kuriomis norėtųsi susidurti kuo rečiau.

Padeda neįgaliai mergaitei

Dažniausiai iš visų Gintarė prisimena vieną savo globotinę – devynerių neįgalią mergaitę. „Auga didelėje, tvarkingoje šeimoje, tėveliai labai stengiasi dėl savo vaikų. Šeima socialinių pašalpų negauna. Visi vaikai mokosi pavyzdingai ir mamai daug padeda. Tėtis turi neįgalumą, tačiau dirba kiek gali“, – apie šeimą, kurios mergaitei padeda, pasakoja moteris. Anot jos, mergytė gimė su negalia.

„Ji gimė net su trimis širdies ydomis, jos laukia operacijos, po kurios nuolat (kas 5 metus) būtų keičiamas širdies vožtuvas. Sutrikusi vystymosi raida, mergaitei draudžiamas fizinis aktyvumas, todėl ji labai daug piešia, tačiau trūksta priemonių“, – skaudžią mergaitės istoriją pasakoja moteris. Pati ji sako ieškojusi internete paveikslėlių, atspausdinusi, susegusi į segtuvą, kad mergaitė turėtų savo asmeninę didelę spalvinimo knygelę, o kai ji bus nuspalvinta, tikina gaminsianti kitą.

„Nuolat stengiuosi įdėti piešimo priemonių. Neseniai gera moteris iš Vilniaus padovanojo kompiuterio stalą. Viena šeima iš Kauno pasiūlė padovanoti mergaitei naują kuprinę, penalą bei mokymosi priemonių. Labai nudžiugau, viskas bus perduota būtent šiai mergaitei, kuri netrukus žengs į antrą klasę“, – džiaugiasi Gintarė.

Šiuo metu organizacija kaip tik pluša norėdama pagelbėti vaikams, negalintiems tinkamai pasirengti mokyklai. „Pagalba teikiama vaikams iš tvarkingų, neasocialių, o atsakingai vaikus auginančių šeimų. Dažniausiai kreipiasi daugiavaikės šeimos. Nuolat talpinami skelbimai internete, prašome visų geros valios žmonių, kas gali prisidėti priemonėmis ar piniginėmis lėšomis, ieškome rėmėjų“, – pasakoja VšĮ savanorė. Jos teigimu, priimamos ir naujos, ir dėvėtos, dar geros būklės priemonės. Visos jos vėliau išdalijamos šeimoms.

Mokslo priemonėms teko užsidirbti pačiai

Idėja šiai akcijai kilo iš asmeninės patirties, kai dar būdama vos šeštoje klasėje Gintarė turėjo pati užsidirbti mokslo priemonėms: „Nebuvo kitos išeities, uogavau, surinktas uogas vežiau į turgų ar supirkimo punktą, taip ruošiausi mokslo metams“. Suprasdama, kaip yra sunku tėvams suruošti vaikus mokyklai, direktoriui Gintarė išdėstė savo mintis, o jis ėmėsi iniciatyvos ieškoti rėmėjų. Vėliau savanoriai pasidalijo pagalbos prašymu internete ir taip prasidėjo akcija „Padėkime pasiruošti artėjantiems mokslo metams“.

„Lietuvoje yra labai daug šeimų, kurios gauna minimalų atlyginimą arba tik pašalpas, o auginant 3-6 vaikus šeimoje itin sunku juos išleisti į mokyklą. Tokios šeimos su nerimu laukia rugsėjo, stengiasi iš anksto taupyti naujų mokslo metų pradžiai“, – sako moteris.

Anot jos, sunku tiksliai suskaičiuoti, kiek yra vaikų, kuriems bus suteikta parama, kasdien jų daugėja: „Labai stengiamės padėti po truputį, nes nėra galimybės visiems besikreipiantiems padėti 100 proc., tai yra supirkti visas priemones, bet džiugu, kad šeimos yra pačios labai atsakingos, stengiasi ir prašo padėti tik iš dalies“.

Gintarė dirba Kaune, tačiau yra kelios šeimos ir iš rajono. Šiuo metu pagalba čia teikiama 24 šeimoms, kuriose yra 25 mokyklinio amžiaus vaikai. Savanoriai dirba ir Panevėžyje, Mažeikiuose. „Tuose rajonuose yra apie 30 šeimų. Direktorius lanko įstaigas, pvz., Vilniaus Verkių daugiafunkcinis centras, Šiaulių logopedinė mokykla, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras, sutrikusio vystymosi kūdikių namai Vilniuje, Alytuje, Šiauliuose ir pan.“, – pasakoja Gintarė.

Ką daryti, norint gauti pagalbą?

Organizacija – dar visai jauna, skaičiuojanti vos antruosius gyvavimo metus. Vis dėlto šeimos į ją kreipiasi pagal rekomendacijas – sužino vieni per kitus, mato jų atliekamus darbus, aprašomus ir internete, palydimus nuotraukų ir padėkų rėmėjams. Pagalbos galima kreiptis „Facebook“ paskyroje arba galima rašyti el. paštu info@gerumoranka.eu.

„Būna, kad papasakoja draugai, kaimynai, kad tam tikrame rajone gyvena šeima, kuriai labai reikalinga pagalba, tuomet aiškinamės ar šeima tvarkinga, neišgerianti, ar padovanoti daiktai nebus pardavinėjami, ar tikrai bus pasirūpinta vaikais, tenka skambinti ir socialiniams darbuotojams, nes jie geriausiai žino savo rajone gyvenančių šeimų padėtį“, – pasakoja Gintarė. Tuomet, pasak jos, šeimos aplankomos, užrašomi reikalingi duomenys, sudaromas sąrašas, ko prašo šeima ir tuomet imamasi ieškoti pagalbos.

Kaip padėti?

Norintys prisidėti prie prasmingos akcijos „Padėkime pasiruošti artėjantiems mokslo metams“, gali tai padaryti tiek piniginėmis lėšomis, tiek mokymosi priemonėmis. Šios akcijos tikslas – padėti sunkiai besiverčiančioms, socialiai remtinoms ir daugiavaikėms šeimoms bei nepritekliuje gyvenantiems neįgaliesiems suruošti vaikučius į mokyklas.

Paaukoti galima pavedimu arba atėjus į rugsėjo mėnesį vyksiančią „Mamų mugę“. Pastaroji vyks 2016 09 22-25 dienomis Vilniuje, Gariunų verslo parke.

Rekvizitai paramai:

VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“

Juridinis kodas: 303573887

AB Swedbank, b/k 73000

Banko sąskaita: LT267300010142143000

AB SEB bankas b/k 70440

Banko sąskaita LT577044060008058996

PayPal: info@gerumoranka.eu

Paskirtyje nurodykite: parama moksleiviams

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min