Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jei po santuokos norite naujo paso, veliumas lai lieka namie

Vestuvės
Fotografo Tomo Sapario nuotr. / Nuotaka. Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos darbuotojai pastebi tradiciją į vestuvių ceremoniją įtraukti viešnagę Migracijos valdyboje. Dažniausiai taip nutinka nuotakai panorėjus kuo greičiau įgyti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą nauja pavarde.

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, vestuvininkų apsilankymai praskaidrina Migracijos valdybos darbuotojų kasdieną – yra malonu matyti smagiai nusiteikusius žmones ir nors trumpam prisijungti prie jų planuoto žaismingo renginio. Tačiau kartais ne iki galo apgalvoti veiksmai gali apkartinti jaunųjų ir jų palydos nuotaiką, o graži idėja virsti ne itin maloniu prisiminimu. Kad taip nenutiktų, Migracijos valdybos darbuotojai vestuvių šventės organizatoriams ir besituokiančioms poroms primena iš pirmo žvilgsnio atrodančius nesvarbius, tačiau, skubant įgyti naują pasą ar asmens tapatybės kortelę, esminius dalykus.

Pirma – vos įregistravus santuoką, civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų reikėtų paprašyti kuo greičiau tai pažymėti duomenų bazėje. Ta pačia duomenų baze naudojasi ir Migracijos tarnyba, todėl, joje nesant naujiems asmenvardžiams, paso ar asmens tapatybės kortelę užsakyti nauja pavarde nebus galima.

Antra – neretai puošnus nuotakos apsirengimas nedera asmens dokumento nuotraukai. Dažniau keblumų kyla dėl galvos apdangalo, kurio, vadovaujantis nuotraukų asmens dokumentams reikalavimais, neturi būti, žmogaus veidas turi aiškiai matytis, veido negali dengti plaukai ar galvos apdangalo dalis. Tai žinoti yra svarbu, nes nuotakos dėvimo nuometo atsisakyti greitai ne visuomet pavyksta. Geriausia būtų, jei nuotakos migracijos tarnybos darbuotojui pateiktų iš anksto darytą nuotrauką.

Be to, migracijos tarnybos ir Asmens dokumentų išrašymo centro darbuotojai pastebi, kad tamsesniais drabužiais apsirengusio žmogaus nuotrauka asmens dokumente visuomet atrodo geriau. Tačiau dėl to, priešingai nei dėl galvos apdangalo, sprendžia pats žmogaus.  

Migracijos valdybos darbuotojai tikisi, kad jų patarimai bus naudingi jauniesiems, neretai povestuvinei kelionei norintiems turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą nauja pavarde. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min