Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 12d. 08:30

Gidai – optimistai

Gidai iš šiųmečio sezono tikisi ne prastesnių rezultatų nei iš ankstesnių vasarų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gidai iš šiųmečio sezono tikisi ne prastesnių rezultatų nei iš ankstesnių vasarų.

Šiemet gidų licencijų kainos, lyginant su pernai, išaugo daugiau nei tris kartus. Nepaisant to, gidai tikisi aktyvaus beprasidedančio vasaros sezono.

Gidų darbo sezonas gana trumpas: prasidedantis kaip tik dabar, jis baigsis kartu su vasara.
„Be abejo, kalbėdamiesi vieni su kitais padejuojame, kaip kas nors blogai, tačiau ryškių minorinių ženklų nėra. Vasara yra vasara: visi žmonės kažkur juda, kruta“, – sakė Lietuvos gidų gildijos pirmininkė Jovita Česnulevičienė.

Geri gidai nepražus

Anot J.Česnulevičienės, darbo gidams neturėtų trūkti. Tačiau čia, kaip ir visur – išlieka geriausi. „Rinka – gyvas organizmas – pati atsirenka gidus. Geri gidai visada turi ir turės darbo“, – sakė J.Česnulevičienė.

Lietuvoje kol kas trūksta retesnėmis kalbomis kalbančių gidų – švedų, italų, norvegų. Sakė M.Serapinas.

Gidų neaplenkė ir kainų šuoliai – šiemet pabrango licencijos. „Pernai jos kainuodavo 10-30 Lt, o šiemet siekia ir 100 Lt“, – sakė Klaipėdos gidų gildijos pirmininkas Marius Serapinas. Anot jo, kai kurios turizmo bendrovės gidams mažina ir įkainius. Vis dėlto M.Serapinas tikisi, kad geri gidai nepražus. „Jei gidas bendradarbiauja su įvairiomis agentūromis, jis turės darbo ir pabrangusi licencija jam nesukels daug problemų“, – sakė M.Serapinas. Anot jo, už vieną 2 val. trunkančią ekskursiją gidas gali gauti 200-250 Lt. Negana to, kainos priklauso ir nuo gido kvalifikacijos, kalbų mokėjimo. „Lietuvoje kol kas trūksta retesnėmis kalbomis kalbančių gidų – švedų, italų, norvegų“, – sakė M.Serapinas.

Paklausūs kursai

Į Gidų darbą kasmet atsigręžia vis daugiau žmonių. Tai patvirtina perpildyti gidų kursai. Vilniaus turizmo informacijos centro atstovė Vilma Daubarienė, atsakinga už rengiamus gidų kursus, sakė, kad nuo rudens rengiami ir 6 mėn. trunkantys gidų kursai yra labai populiarūs. „Anksčiau kasmet išleisdavome po 30 kvalifikuotų gidų, pastaraisiais metais – po 50“, – sakė ji. Ne visi gidai baigę kursus dirba, kai kurie mokosi dėl žingeidumo.

Kadangi Vilniuje gidų pakankamai, jų labai iš anksto užsisakyti nebūtina. „Yra buvę ir tokių atvejų, kad žmonės užsisako gidą ir jau po poros valandų turi jo vedamą ekskursiją“, – sakė V.Daubarienė.

Pernai Vilnių aplankė 1,6 mln. užsienio turistų. Panašaus, gal net didesnio skaičiaus tikimasi ir šiemet. O tai, kad Vilnius šiemet yra Europos kultūros sostinė, anot J.Česnulevičienės, daug turistų neprivilios. „Nėra jokių didelių ar išskirtinių renginių. Lietuvoje gal tik Kaziuko mugė turi tvirtas tradicijas ir ryškų savo veidą“, – sakė J.Česnulevičienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min