Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Giedrės“ peržiūra – ir Klaipėdoje

Giedrius Savickas ir Marija Korenkaitė filme „Giedrė".
Kadras iš filmo / Giedrius Savickas ir Marija Korenkaitė filme „Giedrė".
Šaltinis: 15min
0
A A

Nematomas kino institutas ir Meno Kūrėjų Sąjunga kviečia kino mylėtojus į striuko biudžeto, bet pilno metražo kino filmo „Giedrė“premjerą, kuri vyks Klaipėdos Dailės parodų rūmuose penktadienį, 20 val.

Lietuviški kino filmai auditorijos dažniausiai yra sutinkami labai kontroversiškai. Tikintis šedevro ir vėliau tenkinantis keistomis nusivylimo nuosėdomis. Tad Lietuviškos premjeros panašios į loterijas, kurių „aukso puodas“ vis keliauja į kitą žaidimą.

Šis filmas ypatingas savo tik 3000 litų biudžetu, aštuoniomis dienomis, per kurias nufilmuotas ir viena diena, per kurią sumontuotas. Itin trumpas laikotarpis dėl to, kad režisierius Donatas Vaišnoras tiki kūrybiniu spontaniškumu. Mažas biudžetas dėl to, kad režisieriaus nuomone Lietuvos šiuolaikiniame kinematografe didelės sumos nužudo kiną.

Tai nepriklausomos kino kompanijos „Tremora“ ir postprodukcijos kompanijos „LapeSnape“ kartu įgyvendintas projektas.

Tragiškas meilės grožis

„Giedrę“ kūrėjai pristato kaip meilės istoriją. Esą meilė visada vystosi turi savitą fabulą, kuri tikrovėje neatitinka tradicinių žanrų turimų struktūrų. Pati istorija, rodos, labai tradiciška. Paprastai be jokių perdėtų efektų pasakota dviejų žmonių meilės istoriją. Du vienas kitą mylintys žmonės skiriasi. Skiriasi ir nesupranta kodėl. Po išsiskyrimo herojus jungiantis ryšys nenutrūksta. Jie ir toliau dalinasi savo intymaus gyvenimo detalėmis. Toks keistas atvirumas žeidžia, bet padeda nors trumpam susigrąžinti prarastą artumą. Jie nesipriešindami priima mylimo žmogaus dovanotą skausmą ir patys provokuoja juos skaudinančias situacijas. Jie daro viską, kad sunaikintų savo meilę. Su kiekviena diena jausmų ir minčių sąmyšis didėja. Galiausiai, Giedrė ir Darius suvokia, kad viens be kito negali…
 
Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė aktorė Marija Korenkaitė (teatro „Atviras ratas” aktorė) ir režisierius Ignas Miškinis. Filme taip pat vaidina Giedrius Savickas, Ieva Matulionytė, Donatas Vaišnoras, Ieva Norvilienė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min