Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 24d. 16:52

Koncertų salėje – didingasis „Requiem“

A. Mustonen daug koncertuoja kaip dirigentas su Maskvos P.Čaikovskio vardo radio simfoniniu orkestru.
Organizatorių nuotr. / Estas Andreas Mustonenas daug koncertuoja kaip dirigentas su Maskvos P.Čaikovskio vardo radio simfoniniu orkestru.

Paskutiniame rudens Klaipėdos koncertų salės repertuaro renginyje „Giesmė prakilnioji“ penktadienį 18 valandą suskambės Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“.

„Aš jaučiu, man kužda nuojauta, kad mano valanda atėjo; einu į mirtį; sutiksiu ją anksčiau nei būčiau galėjęs pasidžiaugti savo talentu“, — rašė W. A. Mozartas, kurdamas savo gedulingą giesmę. Nuojauta neapgavo:  kompozitorius nespėjo baigti šio opuso. Pagal autoriaus eskizus „Requiem“ užbaigė jo mokinys Franzas Süssmayris.

Tai vienas žinomiausių ir didingiausių šio žanro kūrinių muzikos istorijoje. Jame persipina įvairių stilių bruožai. Nors kompozitorius atstovauja Vienos klasikinei mokyklai jo „Requiem“ girdimi baroko bažnytinės muzikos atgarsiai ir netgi tragiškas patosas, būdingas XIX amžiaus  romantizmui.
Geniali Mozarto muzika Klaipėdos koncertų salės scenon sukvies klaipėdiečių kolektyvus: kamerinį orkestrą (meno vadovas Mindaugas Bačkus), chorus „Aukuras“ (meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas) ir „Cantare“ (meno vadovas Artūras Dambrauskas). Solo partijas dainuos Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Dalia Kužmarskytė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras) ir Ignas Misiūra (bosas).

„Requiem” diriguos Andreasas Mustonenas (Estija), garsaus estų senosios muzikos ansamblio „Hortus Musicus“ smuikininkas ir meno vadovas . Jau trisdešimt metų su savo kolektyvu jis tyrinėja ir atlieka VIII–XX amžių Europos muziką bei šiuolaikinių kompozitorių kūrinius. Senoviniais instrumentais išpildoma naujoji muzika įkūnija tas pačias vertybes – formos grynumą, harmoniją ir paprastų dalykų grožį.

A. Mustonenas daug koncertuoja kaip dirigentas su Maskvos P.Čaikovskio vardo radio simfoniniu orkestru, Maskvos ir Sankt Peterburgo fiharmonijų, Latvijos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Suomijos radio ir kitais simfoniniais orkestrais.  

M.Bačkaus nuomone, „A.Mustonenas yra „šiuolaikinis“ dirigentas. Jo domėjimąsis senąja muzika, istorinių instrumentų išmanymas, aktyvus paties dalyvavimas atlikėjiškame gyvenime suformavo jį kaip ypatingą dirigentą, „savaip“ interpretuojantį muziką, ypač parašytą baroko ar klasikos periodu. Su nekantrumu laukiame jo atvykstant.”

Renginio partneris – Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centras Žvejų rūmai, kuriuose reziduojantis choras „Cantare“ šį koncertą skiria kūrybinės veiklos 20–mečiui.

Temos: 1 Mocartas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min