15min be reklamos
2023 02 07, 11:14

„Gilesta“ statys karinį miestelį Šiauliuose

Vilniaus statybų bendrovė „Gilesta“ už neįvardijamą sumą statys karinį miestelį Šiauliuose, antradienį pranešė „Eika“. Jos valdoma įmonė „Samogitia miestelis“ ir „Gilesta“ pasirašė generalinės rangos sutartį.
Kareivinės
Kareivinės / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Šiauliai

„Gilesta“ įsipareigojo atlikti visus karinio miestelio rangos darbus iki 2024 metų kovo. Sutarties suma neskelbiama.

Bataliono dydžio 7,8 ha ploto karinio miestelio atidarymas planuojamas 2024 metų antrąjį ketvirtį.

Krašto apsaugos ministerija sutartį dėl jo statybų užpernai pasirašė su įmonėmis „Partnerystės projektai keturi“ ir „Samogitia miestelis“.

Miestelyje iškils kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, taip pat sporto patalpos ir aikštės, sandėliai, garažai, degalinė, rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių vietos.

Pirmųjų dviejų naujų karinių miestelių Vilniaus rajone, Rokantiškėse, ir Šilalės rajono Pajūrio miestelyje statybos prasidėjo 2021 metais, juos stato „Darnu Group“ bendrovei priklausanti įmonė „Salvinta“.

Visų trijų karinių miestelių statybų partnerystės sutartys pasirašytos 15-kai metų – iš jų projektavimui ir statybai skirta 2,5 metų, o 12,5 metų numatyta infrastruktūrai prižiūrėti ir aptarnauti. Statybas buvo planuota užbaigti 2023 metų pabaigoje – 2024 metų pradžioje.

Kariniai miesteliai statomi siekiant juose dislokuoti Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ vienetus. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės tarnauti ir dirbti iki 2,5 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min