Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gimimas LT“ susirūpino dėl kratos vienos iš aktyviausių iniciatyvos atstovių Vitalijos Pilipauskaitės-Butkienės namuose

Motinystė
A. Ufarto BFL nuotr. / Motinystė
Šaltinis: 15min
0
A A

Iniciatyvai „Gimimas LT“ kelia susirūpinimą, kad po viešų pasisakymų dėl gimdymo ne ligoninėje reglamentavimo buvo atlikta krata vienos iš aktyviausių iniciatyvos atstovių Vitalijos Pilipauskaitės-Butkienės namuose.

„Tikimės, kad teisėsaugos pareigūnai tokių drastiškų priemonių – krata prasidėjo antradienį, septintą ryto ir truko penkias valandas, ją buvo priversti stebėti mažamečiai vaikai, neleidžiama skambinti ar atsiliepti į telefono skambučius – ėmėsi turėdami svarių priežasčių ir turėdami realų pagrindą įtarti neteisėtus veiksmus“, – teigiama „Gimimas LT“ pranešime spaudai.

Iniciatyvos autoriai sako, kad pasitiki Lietuvos teisėsauga ir viliasi, kad visi įtarimai bus ištirti kaip įmanoma greičiau, o visuomenei bus pateiktas aiškus atsakymas, ką neteisėto galėjo padaryti dviejų vaikų mama V.Pilipauskaitė-Butkienė.

Pranešime spaudai pabrėžiama, kad pilietine iniciatyva nesiekiama daryti įtakos atliekamiems tyrimams. „Tačiau šiuo atveju kyla nerimas, ar neprasilenkiama su pamatiniais demokratinės teisinės valstybės principais, kai įtariamuoju tampa žmogus, kurio pasisakymų viešumoje pagrindinis tikslas buvo kelti su Lietuvos motinos ir vaiko sveikatos sistema susijusias problemas, informuoti, jog daug kur pasaulyje gimdymai ne stacionare padedant medikams yra teisėta ir aiškiai reglamentuota sveikatos sistemos dalis“, – rašoma pranešime.

Iniciatyvos organizatoriai sako, kad jei tyrimas užsitęs, tuomet bus sunku atsikratyti abejonių, kad šie pareigūnų veiksmai skirti ne teisės pažeidimams išsiaiškinti, o Lietuvos šeimų iniciatyvos „Gimimas LT” veiklai nuslopinti. 

„Daug klausimų kelia aplinkybė, kad krata buvo atlikta po šių metų sausio mėnesį suaktyvėjusių visuomenės diskusijų dėl gimdymo namuose. Jas paskatino tai, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas pradėjo nagrinėti Lietuvos piliečių skundą dėl neužtikrinamų su gimdymu susijusių žmogaus teisių“, – teigia pilietinės iniciatyvos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min