Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 6d. 12:11

Giminaičius skatins priglausti iš šeimos paimtus vaikus – mokės vienkartinę 152 eurų išmoką

Linas Kukuraitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Kukuraitis

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė siūlymą vaikus trumpam priglaudusiems giminaičiams ar kaimynams mokėti vienkartinę 152 eurų išmoką. Tokiu būdu siekiama, kad materialinės aplinkybės netaptų atsisakymo padėti priežastimi.

„Iki šiol tokia išmoka neegzistavo. Ją įvedame tam, kad sustiprintume naujai įvedamą laikinosios priežiūros institutą, kad giminaičiai, artimieji, kaimynai priimtų vaiką pagyventi, kad išlaidos, kurių susidaro priėmus vaiką ar net kelis, netaptų problema“, – kalbėjo L.Kukuraitis,

Vienkartinė išmoka būtų mokama tuo atveju, kai vaikas pas giminaičius, artimuosius ar kaimynus gyventų nuo 3 iki 30 dienų.

„Laikinos priežiūros institutas galiotų tik 30 dienų. Tai yra tam tikra pagalvė, laikas, kol tarnybos padeda vaikui grįžti į šeimą. Jei tai nepavyksta, tada kreipiamasi į teismą dėl vaiko globos. Šia išmoka valstybė rodo, kad apgyvendinamas pas artimuosius yra skatinamas, kad tai, o ne laikinieji globėjai ar institucinė globa, yra prioritetas“, – kalbėjo ministras.

Jis pasakojo, kad tada, kai vaikai priglaudžiami bent kelioms savaitėms, kyla klausimas dėl galimybės vaikus aprengti, išmaitinti ir užtikrinti būtinuosius poreikius.

152 eurų vienkartinė išmoka turėtų tapti paskatinimu: „O tarnybos darys viską, kad padėtų vaikui kuo greičiau grįžti į šeimą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:29
03:24
00:51

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min