Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gimnazistas įveikė išbandymą teisme – atsakė į 15 klausimų (nuotraukos)

Vaikų ekskursijos teisme pabaiga: nuotrauka su teismo vadovu.
Teismo nuotr. / Vaikų ekskursijos teisme pabaiga: nuotrauka su teismo vadovu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelių sostinės teismų šeimininkai surengė ekskursijas ir viktorinas vaikams. Viename apylinkės teisme lankėsi Vilniaus 3-iųjų vaikų globos namų auklėtiniai, o apeliacinės instancijos teisėjų būstinėje viešėjo sostinės „Saulės“ gimnazijos moksleiviai, vienas kurių sublizgėjo viktorinoje.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas, atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos ir Nacionalinės teismų administracijos siūlymą, pakvietė Vilniaus 3-iųjų vaikų globos namų auklėtinius paminėti kartu Civilinės teisės ir Konstitucijos dieną. Susirinkusius jaunuolius pasveikino teismo pirmininkas Pavelas Borkovskis.

Po trumpos diskusijos su teismo darbuotojais, vaikai klausėsi paskaitos „Konstitucija – teisinės valstybės pamatas“. Teisėjas Vidas Stankevičius paaiškino, kas yra Konstitucija, kuo ji svarbi Lietuvos Valstybei ir jos piliečiams, kokias vertybes ji gina, trumpai papasakojo apie civilinę teisę.

Teisėjas jaunuoliams priminė seniai žinomą, bet ne visada vykdomą tiesą, kad visus ginčus galima išspręsti civilizuotai. Asmuo, įstatymų nustatyta tvarka, visada gali ginti savo pažeistas teises teisme, o ne kumščiais ar šantažu.

Po paskaitos moksleiviai ir juos lydintys asmenys stebėjo teismo posėdį, kuriame teisėja Danutė Mickevičienė pagreitinto proceso tvarka nagrinėjo baudžiamąją bylą dėl pasikėsinimo pavogti telefoną. Jaunuoliams buvo parodyta, kaip ginamos Konstitucinės vertybės (šiuo atveju – nuosavybė) teisme.

Po nuosprendžio paskelbimo vaikai įsikūrė teismo pirmininko kabinete, kur klausėsi pasakojimo pagal skaidres „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus“, o vėliau atsakinėjo į viktorinos klausimus.

Kol buvo tikrinami atsakymai į viktorinos klausimus, teismo darbuotojai pakvietė svečius pasikalbėti apie teismo darbą prie puodelio šiltos arbatos.Teisėjas V.Stankevičius jaunuoliams priminė seniai žinomą, bet ne visada vykdomą tiesą, kad visus ginčus galima išspręsti civilizuotai. Asmuo, įstatymų nustatyta tvarka, visada gali ginti savo pažeistas teises teisme, o ne kumščiais ar šantažu.

Vėliau jaunuoliams ir juos lydėjusiems asmenims buvo surengta ekskursija po teismo patalpas: apžiūrėjo teismo posėdžių sales, pasisvečiavo teisėjų ir teismo darbuotojų kabinetuose, apžiūrėjo kitas tarnybines patalpas.

Teismo darbuotojai džiaugėsi, kad jaunuoliai susidomėję klausėsi pasakojimų, skirtų Civilinės teisės ir Konstitucijos dienai, todėl visi labai gerai atsakė į viktorinos klausimus. Aptarus atsakymus į viktorinos klausimus, visiems svečiams buvo įteikta Lietuvos Respublikos Konstitucija ir padėkos raštai. Viktorinos nugalėtoja buvo paskelbta jauniausia dalyvė Anastasija Paškevič. Jai buvo įteiktas viktorinos nugalėto pažymėjimas ir Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Anastasijai taip pat buvo perduoti du žaidimai „Lietuva“, kuriuos kaip linkėjimus nuo Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo darbuotojų mergina parvežė visiems Vilniaus 3-ųjų vaikų globos namų auklėtiniams.

Paskutinis renginio akcentas – atminimui nuotrauka kartu su teismo pirmininku.

Mes tikime, kad tą pusdienį, praleistą Vilniaus miesto 3 apylinkės teisme, jaunuoliai įgijo naujų naudingų žinių, išgirdo tą, į ką dažnai daugelis nekreipia dėmesio, pažino teismo darbuotojus, susidomėjo jų darbu.

Mes tikime, kad jie niekada nepažeis Lietuvos Respublikos įstatymų, bus dori ir garbingi Lietuvos Respublikos piliečiai, pažymima ketvirtadienį teismo išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Teismo nuotr./Moksleivių ekskursija į teismą
Teismo nuotr./Moksleivių ekskursija į Apeliacinį teismą.

Tuo tarpu Lietuvos apeliaciniame teisme Konstitucijos dienos progalankėsi moksleiviai.

Šiame teisme dar spalio 21 dieną vyko Konstitucijos dienai paminėti skirtas renginys „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus“, kuriame dalyvavo Vilniuje įsikūrusios „Saulės“ gimnazijos moksleiviai, lydimi klasės auklėtojos.

Moksleiviai susitiko su Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininke, Teisėjų tarybos pirmininke Laima Garneliene, kuri skaitė jiems paskaitą apie teismų sistemą ir teisėjo profesiją bei bendravo su vaikais apie teisėjo profesijos pasirinkimą, teisėjui būtinas asmenines savybes ir pan.

Renginio metu moksleiviams buvo paskaityta ir paskaita apie Konstituciją – pagrindinį šalies įstatymą, jos kūrimo istoriją, pagrindines vertybes ir nuostatas.

Teismo nuotr./Moksleivių ekskursija į teismą
Teismo nuotr./Moksleivių ekskursija į teismą

Išklausę paskaitas moksleiviai naujai įgytas žinias galėjo pasitikrinti surengtoje viktorinoje. Išrinkti laimėtoją nebuvo sunku – teisingai į visus 15 klausimų atsakė tik Šarūnas Valinskas, kuriam ir buvo įteiktas Teismo pirmininko Egidijaus Žirono padėkos raštas ir Lietuvos Respublikos Konstitucija lietuvių ir anglų kalbomis. Padėką gavo ir renginyje dalyvavusi klasės auklėtoja Jovita Pinčiuvienė.

Moksleiviai taip pat apsilankė teismo posėdžių salėje nagrinėjant bylą. Pasibaigus procesui teisėjų kolegija pasiliko salėje ir bendravo su moksleiviais, atsakinėjo į klausimus apie bylą ir apie teisėjo darbą. Ypatingą įspūdį moksleiviams paliko tai, kokie dalykiški, santūrūs teisėjai buvo posėdžio metu ir kaip šiltai bei betarpiškai su vaikais bendravo po jo.

Vėliau moksleiviai galėjo susipažinti, kaip dirba teisėjai, kaip atrodo teismo raštinė, aplankė teismo sales, išklausė teismo istoriją. Vaikai domėjosi daug kuo: pradedant teisėjo darbu ir baigiant teismo bendravimu su žurnalistais. Renginio pabaigoje teismo svečiai vaišinosi saldainiais, vaisiais ir sultimis bei neformaliai bendravo su teisėja.

Lietuvos apeliaciniame teisme ketinama ir ateityje organizuoti panašius renginius. Tikimasi, kad renginiai moksleiviams Konstitucijos dienos proga taps visuomenei atviros teisminės valdžios kasmetine tradicija, rašoma teismo pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min