Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 18:35

Ginčą dėl koncesijos konkurso skaidrumo laimėjo savivaldybė

Arenos Nemuno saloje statybos.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arenos Nemuno saloje statybos.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybę pasiekė maloni naujiena: savivaldybė laimėjo bylą dėl organizuoto konkurso Pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos suteikimo.

Be to, Kauno apygardos teismas patenkino savivaldybės prašymą ir skyrė 15 tūkst. Lt. baudą UAB „Optimalių konsultacijų centras“ dėl mėginimo pakenkti savivaldybės administracijos organizuojamam konkursui, pareiškiant teismui nepagrįstą ieškinį.

Pasak savivaldybei teisme atstovavusios advokatų kontoros „Nordia Baublys & Partners“ partnerio Evaldo Rapolo, bauda „Optimalių konsultacijų centrui“ skirta už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis. „Ši įmonė kreipėsi į teismą neturėdama įrodymų, kad konkurso sąlygos pažeidžia jų teises ar teisėtus interesus. Teismas nustatė, kad ši įmonė, pateikdama pasiūlymą, neturėjo rimtų ketinimų dalyvauti konkurse“, - teigė teisininkas. Pasak jo, „Optimalių konsultacijų centro“ atstovai koncesijos konkurso dokumentus atsiėmė šių metų balandžio 9 d. ir apskundė savivaldybę teismui, kad koncesijos suteikimo sąlygos prieštarauja Koncesijos įstatymo ir Civilinio kodekso kai kuriems straipsniams, diskriminuoja dalyvius, mažina galimą konkurenciją. Balandžio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Kauno savivaldybės prašymą, kuriame buvo reikalaujama atšaukti Kauno apygardos teismo priimtą sprendimą sustabdyti arenos valdymo ir naudojimo koncesijos konkursą. Savivaldybė taip pat prašė paskirti įmonei „Optimalių konsultacijų centras“ 20 tūkst. Lt. baudą už nesąžiningai pareikštą ieškinį.

Teismas nustatė, kad ši įmonė, pateikdama pasiūlymą, neturėjo rimtų ketinimų dalyvauti konkurse.

Savo prašymą teismui valdininkai motyvavo tuo, kad bendrovė savivaldybės administracijai nepateikė jokios raštiškos pretenzijos ar pasiūlymo dėl koncesijos konkurso. Savivaldybė nėra gavusi ir jokių dokumentų, įrodančių, kad ši įmonė galėtų būti bent jau potenciali koncesijos konkurso dalyvė.

Per metus arenoje - bent pusšimtis renginių

Vienintelis Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos konkurso dalyvis buvo dviejų garsiausių Kauno sporto klubų sukurtas konsorciumas. 25 metus koncesijos būdu Nemuno saloje statomą Kauno areną valdys Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) valdoma VšĮ Kauno Žalgirio rėmėjas ir asociacija „Kauno futbolo ir beisbolo klubas“.

Pagal konkurso sąlygas, arenos valdytojui reikės investuoti iki 32 mln. Lt. ir kasmet surengti iki 70 renginių. „Žalgirio“ savininkė ŪBIG įsipareigojo užtikrinti reikiamą finansinį pajėgumą. Planuojama, kad Kauno arenoje kasmet bus rengiama nemažiau nei 50 krepšinio klubo „Žalgiris“ varžybų, kitų sporto renginių, pasaulinių garsenybių koncertų.

Temos: 1 Savivaldybė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min