Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginčai tęsiasi: kas atsakingas už čekų dviratininkus užgriuvusį statinį

Konstrukcijos užgriuvo 20 dviratininkų
kedainietis.lt nuotr. / Konstrukcijos užgriuvo 20 dviratininkų
Šaltinis: 15min
0
A A

Apleisto pastato neįregistravo, bet turėjo būti už jį atsakingas, nutarė pareigūnai, ketvirtadienį baudžiamojoje byloje dėl neatsargaus čekų skauto nužudymo apklausę pakaunės gyventoją Antaną Koženiauską.

„Pastato, kuris užgriuvo čekus, mano bendrovė niekuomet nebuvo įsigijusi“, – sakė ketvirtadienį policijoje parodymus duodamas A.Koženiauskas.

Per audrą liepos 25 dieną Kauno rajono Pakapių kaime ant čekų skautų užgriuvusi, vieną jų pražudžiusi ir dešimt sužalojusi buvusi grūdų džiovykla kelia ginčų, rašo „Lietuvos rytas“.

Po to, kai trečiadienio rytą Kauno klinikų reanimacijoje nuo traumų mirė 19-metis, ikiteisminis tyrimas dėl sveikatos sutrikdymo buvo papildytas dar vienu Baudžiamojo kodekso straipsniu – gyvybės atėmimu dėl neatsargumo.

Ketvirtadienį Dasiūnų žemės ūkio bendrovės pirmininkas ir savininkas 67 metų A.Koženiauskas šioje byloje buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. Artimiausiu metu jam gali būti pateikti įtarimai.

A.Koženiauskas neigia esąs pastato šeimininkas.

Babtų seniūnas Jonas Praškevičius aiškino, kad archyviniai duomenys rodo, jog Pagynės paukštininkystės ūkiui priklausęs statinys dar 1992 metais buvo perduotas Dasiūnų žemės ūkio bendrovei.

„Jei žmogus ar įmonė neįregistravo nekilnojamojo turto Registrų centre, dar nereiškia, kad jis išvengs atsakomybės dėl to pastato griūties sukeltų padarinių. Surinkti duomenys rodo, kad A.Koženiauskas buvo faktinis pastato naudotojas. Mūsų žiniomis, Kauno rajono savivaldybė jį dar 2008 metais įspėjo nugriauti avarinį pastatą“, – teigė Kauno rajono prokurorė Vitalija Gabartienė.

Jei žmogus ar įmonė neįregistravo nekilnojamojo turto Registrų centre, dar nereiškia, kad jis išvengs atsakomybės.

Jei pavyktų įrodyti, kad A.Koženiauskas per savo aplaidumą yra kaltas dėl čeko žūties ir jo tėvynainių sunkių traumų, vyrui būtų pateikti milžiniški civiliniai ieškiniai. Tautiečių gydymo, skrydžių lėktuvu ir kitas išlaidas sumokėjusios Čekijos draudimo kompanijos aktyviai domisi tyrimo eiga.

Kaltininkui tektų sumokėti ir už Prahos skautų, patyrusių daugybę kaulų lūžių, medicinines išlaidas Čekijoje, moralines kompensacijas mirusiojo ir sužeistųjų artimiesiems.

Praėjus dienai po statinio griūties, skautų grupės vadovas Tomašas Vanikas neatmetė, kad pastato šeimininkams bus pateiktas reikalavimas atlyginti žalą, patirtą dėl turto nepriežiūros sukeltų padarinių.

Ketvirtadienį Kauno rajono policijos komisariate pasirodęs A.Koženiauskas savo kaltę kategoriškai neigė. „Šis pastatas priklausė Pagynės paukštininkystės ūkiui, bet Dasiūnų žemės ūkio bendrovei jis nebuvo perduotas. Niekada nebuvau įpareigotas nugriauti statinį“, – sakė jis.

Anot A.Koženiausko, žemė, kurioje stovėjo nenaudojama šieno džiovykla, nepriklauso jo bendrovei.

Lietuvoje šiuo metu yra apie 9 000 apleistų pastatų. 

Temos Čekai, Dviratis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min