Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 14:51

Ginčijosi dėl Šemetos įpėdinės

Ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė
FM nuotr. / Ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė

Premjeras Andrius Kubilius išsklaidė visas abejones: finansų ministras Algirdas Šemeta bus paskirtas eurokomisaru, o jo portfelis bus įteiktas dabartinei ministerijos sekretorei Ingridai Šimonytei. Be to, premjeras prasitarė, kad buvo ginčijamasi ne ką skirti eurokomisaru, o kas galėtų užimti finansų ministro kėdę.

Vyriausybė pirmadienį patvirtino A.Šemetos kandidatūrą į eurokomisarus. Jis pakeis prezidente išrinktą Dalią Grybauskaitę ir bus atsakingas už finansinį programavimą bei biudžetą. A.Šemeta praėjusią savaitę prisistatė Europos Komisijos (EK) pirmininkui Jose Manueliui Barroso ir sulaukė jo pritarimo.

A.Kubilius vylėsi, kad A.Šemeta eurokomisaro pareigas galės eiti ir kitą 5 metų kadenciją. „Jei kalbėtume apie portfelius (naujoje EK – aut. past.), diskusija vėlgi vyks naujoje Komisijoje iš naujo. Aš manau, kad per šitą laiką Algis Šemeta tikrai turės galimybę parodyti, kad Lietuva yra verta šio portfelio ir toliau savo rankose laikyti. O pokalbiai su prezidentu Barroso buvo labai trumpi, konkretūs, jis neturėjo jokių pastabų, sakė, kad „viskas gerai, darom visas procedūras“, – teigė A.Kubilius.

Paklaustas, ar ministerijos sekretorė I.Šimonytė tikrai užims A.Šemetos kėdę, premjeras prasitarė, kad diskusijos vyko ne dėl eurokomisaro, o būtent dėl to, kas taps Lietuvos finansų ministru.

„O jūs dar abejojate dėl to? Kol nebuvo sutarimo dėl būsimo ministro, be abejo, ir kiti veiksmai, ir dėl komisaro skyrimo nejudėjo į priekį. O dabar, kadangi dabar judame į priekį, žinokite, kad viskas yra sutarta“, – teigė A.Kubilius.

A.Šemeta kibs į ES biudžetą

Būsimasis eurokomisaras A.Šemeta nedetalizavo pokalbių su J.M.Barroso. „Yra keletas svarbių uždavinių Europos Sąjungos (ES) mastu. Ir ES biudžeto klausimai paprastai svarstomi labai sunkiai. Šiuo metu turime baigti svarstyti 2010 metų biudžeto valstybių diskutuotinus klausimus. Kai kurios šalys nori sumažinti asignavimus, kitos norėtų, kad liktų toks pat pasiūlymas, kaip EK pateikusi. Tai interesų derinimas, kompromisų paieška dėl 2010 metų biudžeto yra vienas iš labai svarbių ir pačių artimiausių uždavinių. Kitas uždavinys  – apskritai ES biudžeto reforma, kuri buvo pradėta jau prieš keletą metų, tačiau yra baigiamųjų akordų ir čia svarbus ateities prioritetų klausimas“, – teigė A.Šemeta.

Paklaustas, ar tikisi likti kitai 5 metų EK kadencijai, A.Šemeta teigė taip toli negalvojąs. „Politiko pareigos yra ribotos laiko atžvilgiu. Bet kurią dieną gali sužinoti, kad tavo pareigos turėtų pasikeisti. Tas pats galioja ir EK. Manyčiau, kad per tą laiką, kuris skirtas šioje EK, tikrai yra ką veikti, tikrai gana sunkūs darbai, kuriuos reikia atlikti nedelsiant, ir aš dėsiu visas pastangas, kad tuos darbus gerai padaryčiau“, – sakė ministras. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min