Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 25d. 08:52 , Atnaujinta: 2014 birželio 25d. 09:34

Gintaras Aleknonis atsisako dirbti Seime, jį pakeis Stasys Brundza

Stasys Brundza
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Stasys Brundza

Buvęs „Drąsos kelio“ partijos kandidatas į Seimo narius Mykolo Romerio universiteto profesorius Gintaras Aleknonis atsisako dirbti parlamente. Jį pakeis verslininkas Stasys Brundza. Tiesa, kol kas neaišku, ar jis liks „Drąsos kelio“ partijos frakcijoje, mat yra sulaukęs kvietimo prisijungti ir prie „tvarkiečių“.

G.Aleknonis nepakeis N.Venckienės

„Atsisakau po apkaltos proceso atsiradusios Seimo nario vietos“, – trečiadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje sakė G.Aleknonis.

Vėliau BNS jis sakė mandato atsisakęs dėl priežasčių komplekso, bet jų komentuoti nenorįs.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Gintaras Aleknonis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Gintaras Aleknonis

„Aš nenoriu apsisprendimo komentuoti ir nekomentuosiu. Dėl šių priežasčių: pirmiausia aš neturiu žodžių apibūdinti šitai situacijai, antra, manau, kad padorūs žmonės puikiai supranta, o visiems kitiems vis tiek neišaiškinsi“, – teigė G.Aleknonis.

VRK sprendimu trečiadienį po Neringos Venckienės apkaltos atsiradęs laisvas Seimo nario mandatas vis tiek suteiktas G.Aleknoniui. Jo apsisprendimą dar turės patvirtinti Seimas savo nutarimu.

„Perduosime Seimui jūsų pareiškimą, Seimas, tikėkimės, artimiausiu metu priims atitinkamą sprendimą. Tačiau Jūsų pareiškimas netrukdo Jums pakeisti savo nuomonės iki Seimo posėdžio“, – sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

S.Brundza į Seimą nori ir gali

G.Aleknoniui atsisakius dirbti Seime, teisę į mandatą įgijo verslininkas Stasys Brundza. Jis po reitingavimo yra devintas „Drąsos kelio“ kandidatų į Seimą sąraše.

15min.lt S.Brundza sakė, kad yra apsisprendęs dirbti Seime: „Tikriausiai eisiu, nes dabar turiu ir šiek tiek laiko, ir yra nenuveiktų darbų, kurių nepavyko kaip visuomenininkui atlikti.“

Tiesa, kol kas verslininkas nežino, ar tikrai nori dirbti vienoje frakcijoje su veikėjais, išrinktais į Seimą pagal „Drąsos kelio“ partijos sąrašą.

„Drąsos kelio“ frakcijos dabar kaip tokios nėra. Ji išformuota. Yra pakvietimas ir iš kitos frakcijos, konkrečiai – iš „Tvarkos ir teisingumo“. Mane pakvietė, bet man atrodo, čia turi būti kolektyvinis sprendimas tų žmonių, kurie buvo „Drąsos kelio“ frakcijos nariai. Reikia galvoti, ką galima nuveikti būnant tokia maža frakcija, o gal reikia jungtis su kažkuo“, – kalbėjo S.Brundza.

Turiu pakvietimą iš Rolando Pakso, – pripažino S.Brundza.

Jis sakė, kad jam lengviau būtų apsispręsti, jei jis būtų išrinktas Seimo nariu vienmandatėje apygardoje, tačiau dabar vienas S.Brundza sprendimo priimti sako negalintis.

„Turiu pakvietimą iš Rolando Pakso, bet nenorėčiau savęs supriešinti su kitais „Drąsos kelio“ frakcijos nariais iš karto“, – pažymėjo pašnekovas.

N.Venckiene aklai nebetiki

Trečiadienį VRK taip pat nutrūkusiais pripažino Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės įgaliojimus.

Birželio 19 dieną Seimas per apkaltą panaikino daugiau kaip metus parlamente nesirodžiusios N.Venckienės mandatą. Šis sprendimas priimtas Konstituciniam Teismui paskelbus, kad neatlikdama savo tiesioginių pareigų N.Venckienė šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

N.Venckienė Seime nesirodė nuo praėjusių metų balandžio, kai Seime buvo svarstomas jos teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas. Prokurorai nori jai pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo ir piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis. Spėjama, kad N.Venckienė gyvena Jungtinėse Valstijose.

S.Brundza sakė, kad per pastaruosius metus pats prarado beatodairišką pasitikėjimą šia politike. Anot jo, visoje šioje istorijoje kyla daugiau klausimų nei atsakymų.

„Norėčiau atsiriboti nuo tų klausimų, kalbant apie „Drąsos kelio“ frakciją, nes ten klausimų daugybė, o atsakymų – jokių. Nesu kategoriškai įsitikinęs N.Venckienės teisumu. Per pastaruosius metus sunku pasakyti, koks jos likimas būtų čia Lietuvoje. Man atrodo, kad Amerika – ne ta šalis, kur galima dingti metams ir neįmanoma būtų įteikti pranešimo, bet Konstitucinis Teismas sako, kad jis buvo įteiktas tinkamai. Kita vertus, metus nebūti darbe man irgi negražiai atrodo", – sakė S.Brundza.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min