Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 31d. 19:50

Gintaras Kryževičius: Teisėjų etikos kodeksas Konstitucinio Teismo teisėjams negalioja

Gintaras Kryževičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Kryževičius

Teisingumo ministerijai rengiant siūlymą mažinti teisėjų valstybines pensijas, Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius mano, kad nėra jokio prieštaravimo Teisėjų etikos kodeksui, jeigu Teisingumo ministerijos siūlymą dėl mažesnių teisėjų valstybinių pensijų svartytų Konstitucinis Teismas. Tai, anot G. Kryževičiaus, nebūtų teisėjams savos bylos sprendimas. Be to, jis nurodė, kad net ir Teisėjų etikos kodeksas Konstitucinio Teismo teisėjams negalioja.

„Teisėjų etikos kodeksas nustato elgesio taisykles tik teisėjams, o ne Konstitucinio Teismo teisėjams. Konstitucinis Teismas nėra teismų sistemos sudėtinė dalis. Tai yra teismas, tačiau visiškai atskiras, veikiantis pagal Konstituciją ir atskirus įgalinimus“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ penktadienį sakė G.Kryževičius.

Teisėjų etikos kodeksas nustato elgesio taisykles tik teisėjams, o ne Konstitucinio Teismo teisėjams. Konstitucinis Teismas nėra teismų sistemos sudėtinė dalis, – sakė G.Kryževičius.

G.Kryževičius yra nurodęs, kad teisėjai nepritaria siūlymui mažinti jų valstybines pensijas. G.Kryževicius svarsto  kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jis išaiškintų, ar tokios Teisingumo ministerijos iniciatyvos neprieštarauja Konstitucijai.

Teisėjų pensijos ir taip didelės

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis mano, kad teisėjų pensijos, numatytos naujoje tvarkoje, bus didelės.

„Pensijos, kurias galima paskaičiuoti pagal naujame projekte numatytą tvarką, yra pakankamai didelės.Tais atvejais, kai teisėjai daug metų atidirbo aukščiausiuose teismuose, teisėjų pensija, neskaitant Sodros pensijos, siektų netgi dabartinį atlyginimo vidurkį. Nemanau, kad tos pensijos yra mažos pagal bendrą situaciją Lietuvoje“, – „Žinių radijui“ sakė J.Bernatonis.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min