Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintaras Steponavičius abejoja VGTU rektoriaus Romualdo Ginevičiaus reputacija

Romualdas Ginevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Romualdas Ginevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžia, kad vadovauti universitetui gali tik nepriekaištingos reputacijos žmogus. Todėl ministras tikisi, kad Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriumi, ilgaamžiui jo vadovui Romualdui Ginevičiui nebus leista būti renkamam.

„Sulaukime Universiteto tarybos sprendimo, kokie kandidadtai bus registruojami. Įstatymiškai yra aiškiai pasakyta, kad aukštosios mokyklos rektoriumi gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys“, – paklaustas, kaip vertina R.Ginevičiaus bandymą dar vieną kadenciją vadovauti universitetui, sakė G.Steponavičius.

Abejonių dėl R.Ginevičiaus reputacijos ministrui kyla, nes Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra nustačiusi, kad R.Ginevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, universitete įdarbinęs savo žmoną.

Be to, R.Ginevičiui tapti VGTU rektoriumi dar vieną kadenciją trukdo Mokslo ir studijų įstatymo nuostata, numatanti, kad universitetui vadovauti galima ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės. R.Ginevičius VGTU vadovauja nuo 2002-ųjų.  

Norą tapti VGTU rektoriumi yra pareiškę dar du kandidatai: VGTU Statybos fakulteto Geotechnikos katedros vedėjas Arnoldas Norkus ir VGTU studijų prorektorius Alfonsas Daniūnas.

Universiteto taryba naująjį rektorių rinks rugpjūčio 30 d.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min