Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 19d. 16:02

Gintaras Steponavičius: mokyklos turi pasirūpinti, kad pamokos netrukdytų rengtis egzaminams

Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako, jog mokyklos pamokų grafiką turėtų taip sudaryti, kad jos netrukdytų abiturientams pasirengi egzaminams.

Per Vyriausybės valandą Seime ministras sulaukė klausimo, kodėl brandos egzaminus laikantys abiturientai iki šiol turi vaikščioti į pamokas, užuot susikoncentravę į pasirengimą egzaminams.

„Tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis tvirtino sulaukęs skundo iš Šilalės, kad valstybinio egzamino išvakarėse abiturientų darbotvarkėje – septynios įprastos pamokos.

Ministras tvirtino, jog užsienio kalbos egzaminai į gegužės mėnesio šeštadienius, kai dar vyksta mokslo metai, perkelti siekiant neperkrauti egzaminų sesijos birželio mėnesį. Tuo metu mokyklos, pasak ministro, turi taip sudėlioti tvarkaraščius, kad abiturientai turėtų laiko pasirengti atsiskaitymui.

„Pamokų tvarkaraščius nustato net ne savivaldybės, o konkrečios mokyklos savarankiškai. Mes visada raginame ir skatiname bendrojo lavinimo mokyklas nustatyti tokius tvarkaraščius, kurie leistų ir konsultacijoms laiko turėti, ir pasiruošti. Šiais metais į šeštadienius yra įkelti užsienio kalbos egzaminai su labai paprasta mintimi, kad birželio mėnesio egzaminų tvarkaraščiai nebūtų perkrauti ir pagrindiniai egzaminai nevyktų kas trečią dieną“, – atsakė ministras.

Pasak jo, „mokykla, matydama ir egzaminų grafiką, tvarkaraštį turi derinti prie jo taip, kad jam būtų galima pasiruošti.“

Tačiau mokyklų vadovai atremia, kad tokios tvarkaraščio pertvarkos neįmanomos, nes tiesiog nubraukus kai kurias pamokas būtų pažeistas ministerijos patvirtintas ugdymo planas, kuriame nustatytas kiekvieno dalyko valandų skaičius, o bandant šias valandas „permesti“ į kitą laiką numatant didesnį krūvį kitu metu, būtų suformuotas neadekvatus tvarkaraštis – pernelyg daug pamokų vienai dienai.

Šiemet užsienio kalbos valstybinius egzaminus abiturientai laiko dar nesibaigus mokslo metams – kiekvieną gegužės šeštadienį laikomas vis kitos užsienio kalbos – vokiečių, prancūzų, rusų, anglų – valstybinis egzaminas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min