Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintaro Petriko nelaisvė gali baigtis jau sausio mėnesį

Gintaras Petrikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Petrikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gintaras Petrikas vadinamas vienu talentingiausių mūsų šalies aferistų. Buvęs oligarchas, kadaise net sugebėjęs gauti audienciją pas patį popiežių. Mėgęs dėmesį ir prabangą. Vėliau pabėgo į JAV, ten turėjo akinių nuo saulės krautuvėlę. Dabar gyvena Pravieniškių kolonijoje. Kodėl G.Petrikas taip laukia sausio mėnesio?

Plačiau apie Gintarą Petriką šeštadienį rašo dienraštis „Kauno diena“.

Už finansinius nusikaltimus nuteistas Gintaras Petrikas dienas leidžia Pravieniškėse. Vilniaus teismo skirta bausmė jau baigiasi, o Kauno teismo greičiausiai sulauks senaties, taip ir nespėjusi įsigalioti. 2011–ųjų pradžioje G.Petrikas jau gali mėgautis laisve.

„Gyvena Pravieniškėse, valgo kalėjimo duoną ir košę. Gyvena pagal režimą“, – mėgino ironizuoti G.Petriko gynėjas Gintaras Černiauskas. Į kiekvieną teismo posėdį teisiamąjį lydėjęs advokatas savo klientą aplanko ir įkalinimo įstaigoje.

„Šiek tiek sportuoja, mačiau, kad turi knygų. Galvoja apie tai, ką veiks išėjęs į laisvę. Kalėjime kiekvienas žmogus apie tai galvoja. O daugiau? Daugiau – monotonija“ , – tokią G.Petriko kasdienybę nupiešė G.Černiauskas.  Liko mažiau nei trys mėnesiai ir G.Petrikui greičiausiai atsivers kalėjimo vartai.

Liko mažiau nei trys mėnesiai ir G.Petrikui greičiausiai atsivers kalėjimo vartai. „Taip, sausio mėnesį mano ginamasis išeis į laivę. Bus atsėdėjęs su kaupu“, – pareiškė gynėjas.

G. Petriko diagnozė: tuberkulioze

„Pas mus yra toks nuteistasis. G.Petrikui buvo diagnozuota tuberkuliozė, todėl laisvės atėmimo bausmę jis atlieka Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose“, – patvirtino šios laisvės atėmimo vietos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Lukavičius.

Nors G.Petrikas pataisos namuose nedirba, tačiau dėl nustatytos ligos maitinamas kaip dirbantis nuteistasis. „Pas mus maistas šiek tiek geresnis ir kaloringesnis. Nuteistieji gyvena po 3–4 vyrus. Kiekvienas gali turėti televizorių. G.Petrikas nėra išimtis“, – užsiminė V.Lukavičiaus.

G.Petrikas dalyvauja socialinės reabilitacijos programose. Pataisos namų administracija tikina, kad jokių rūpesčių ar ypatingų pageidavimų jis nekelia, dėl elgesio priekaištų taip pat nesulaukė.

„G.Petrikas nėra nei labai bendraujantis, nei uždaras“, – taip Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose dienas leidžiantį buvusį vieną turtingiausių Lietuvos žmonių apibūdino V.Lukavičius.

Tėvas: G.Petrikas – sulysęs

Iš JAV į Lietuvą pargabentas G.Petrikas vylėsi palankių teismo verdiktų, todėl ne kartą pareiškė, kad į gimtinę sugrįš ir jo šeima. „Jis planavo šeimą parsivežti. Ir mes norėjome, kad kuo greičiau parsivežtų“, – sūnaus ketinimus patvirtino jo tėvas Juozas Petrikas.

Paklausti apie darbartinę sūnaus būklę, G.Petriko tėvai tepasakė: „Sulysęs.“

G.Petrikas su žmona augina tris vaikus – du berniukus ir mergaitę. „G.Petrikas ruošėsi keltis gyventi į Vilnių dėl vaikų, dėl šeimos. Kaune nėra mokyklos, kurioje būtų mokoma anglų kalba. Sostinėje tokia mokykla yra. Jis nesiruošė versti vaikų mokytis lietuvių kalba, kurios jie nemoka", – sakė G.Petriko advokatas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min