Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2010 12 11

Reitingais neblizgantys liberalcentristai tikisi per savivaldos rinkimus patekti tarp 4 populiariausių partijų (papildyta 15 val.)

Po savivaldos rinkimų į bendrą partiją labiau veršis Liberalų sąjūdis (LS), o ne Liberalų ir centro sąjunga (LiCS), po pastarosios partijos tarybos posėdžio pareiškė liberalcentristų pirmininkas Gintautas Babravičius. LiCS tikisi likti tarp daugiausiai vietų savivaldoje turinčių politinių jėgų.
Gintautas Babravičius
Gintautas Babravičius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Pasak Vilniaus vicemero, liberams reikia vienytis, kad sukurtų rimtą atsvarą kitoms artijoms. „Akivaizdu, kad šitoje konkurencijoje kovoje, kada yra gausus šokėjų, dainininkų, ir, taip pavadinkim, popmenų, būrys – ar tai būtų „tvarkiečiai“, „darbiečiai“, ar kitos partijos, ar vadinamos tradicinės – socialdemokratai ar Lietuvos konservatoriai – būtina galinga jėga, kuri atstovautų liberalių pažiūrų žmones.

Mūsų būsimieji partneriai paprasčiausiai dar yra nesubrendę, ir dar galbūt iš jaunatviško entuziazmo, turi iliuzijų, kad sugebės vieni dominuoti šitoje rinkoje, svarstė G.Babravičius.

G.Babravičius kalbėjo, kad buvusios bendros liberalų partijos „išsiskaidymas, kuris turėjo formalias priežastis, turi pasikeisti į procesą, kuris vadinasi vienijimasis.“ Esą tik laiko klausimas, kada LiCS ir LS. Anot jo, dabar liberalsąjūdiečiai rodo mažiau entuziazmo, bet situacija pasikeis po savivaldos rinkimų.

„Jeigu kalbame apie kažkokią perspektyvą, mūsų būsimieji partneriai, paprasčiausiai dar yra nesubrendę, ir dar galbūt iš jaunatviško entuziazmo, turi iliuzijų, kad sugebės vieni dominuoti šitoje rinkoje. Tos iliuzijos, neabejoju, visiškai išsisklaidys per savivaldybos rinkimus. Po jų LiCS rezultatai bus žymiai geresni nei LS, o partijų jungimosi vėliavnešiai pasidarys būtent LS“, – prognozavo G.Babravičius.

Pasak partijos lyderio, ryškesnė bendradarbiavimo forma tarp LiCS ir LS atsiras rengiantis 2012 metų Seimo rinkimams. 2011 metų savivaldos rinkimuose šios partijos dalyvaus atskirai, tik kai kuriose apygardose kels bendrus kandidatų sąrašus.

Kai kur LiCS eis į savivaldos rinkimus kartu su Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovais. Paklaustas, ar būsimajame liberalų junginyje matoma ir TPP, G.Babravičius tiesaus atsakymo nepateikė. Anot jo, bus bandoma atstovauti visus liberaliai mąstančius žmones. „Jeigu pradės formuoti tokia nauja liberali jėga, tai joje gali būti pačių įvairiausių partijų atstovų, nes liberaliai mąstančių žmonių yra net tarp konservatorių ir socialdemokratų“, – tikino LiCS lyderis.

Tikslas patekti į ketvertuką

Savivaldos rinkimuose partija tikisi atsidurti tarp keturių populiariausių politinių jėgų. „Maksimalūs tikslai yra pasirodyti ne prasčiau nei pasirodėme 2007 metais, o tais metais pagal gautų mandatų skaičių mes buvome treti, o pagal balsavusių, pasitikėjusių žmonių skaičių buvome ketvirti. Neiškristi iš ketvertuko būtų maksimalus uždavinys“, – sakė  G.Babravičius.

LiCS reitingai pastaruoju metu neatrodo optimistiški. Partija ne tik neatsiduria lyderių ketvirtuke, bet dažniausiai ir neatsiduria tarp tų, kurios įveiktų 5 proc. barjerą. Pavyzdžiui, pastarosios,  lapkričio pabaigoje paskelbtos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausos  rezultatais, už LiCS balsuotų tik 0,9 proc. rinkėjų. Palyginimui – Liberalų sąjūdį remia 3,8 proc. rinkėjų. Tačiau G.Babravičius šeštadienį kalbėjo, jog savivaldos rinkimų specifika skiriasi nuo Seimo rinkimų ar apklausų. Esą rinkėjai rems vietos lyderius, nes juos pažįsta.

Partijos taryba šeštadienį patvirtino savivaldybių tarybų rinkimų programą ir  kandidatų sąrašus 54-iose savivaldybėse. Liberalcentristų sąrašo Vilniuje lyderiu bus pats G.Babravičius, Kaune – buvęs miesto meras Arvydas Garbaravičius, Klaipėdoje ir Šiauliuose – dabartiniai merai Rimantas Taraškevičius ir Genadijus Mikšys, Panevėžyje – partijos skyriaus vadovas Romualdas Kiseliūnas.
Taip pat tarybos posėdyje patvirtinta sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės kandidatūra pakartotiniuose Seimo rinkimuose Marijampolės apygardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius