Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 23d. 14:00

Gintautas Mažeika atsistatydina iš LEO LT vadovo pareigų (atnaujinta 17.00 val.)

Gintautas Mažeika
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintautas Mažeika

Pirmadienį LEO LT valdybos pirmininkas ir vyriausiasis vykdomasis pareigūnas Gintautas Mažeika bendrovės stebėtojų tarybai įteikė atsistatydinimo raštą. Nutraukti valdybos pirmininko ir vyriausiojo vykdomojo pareigūno sutartis LEO LT vadovas prašo nuo kovo 26 d., teigiama LEO LT tinklalapyje.

„Mano sprendimas yra gerai apsvarstytas, nors jį priimti nebuvo lengva. Prieš penkis mėnesius pradėjęs vadovauti bendrovei siekiau ne tik paspartinti strateginių projektų įgyvendinimą, atvirai bendrauti su visuomene, bet ir efektyvinti mūsų valdomų įmonių veiklą. Tikėjau, kad visos šalies energetikos nepriklausomybės siekį palaikančios pusės dirbs bendram tikslui, tačiau didėjantis politikų nepasitikėjimas ir tolesnis LEO LT priešinimas su visuomene bendrovę veikia itin destruktyviai – menkina jos reputaciją ir daro įtaką strateginių projektų eigai Nacionalinė elektros energetikos bendrovė diskredituojama partnerių ir finansinių institucijų akyse, prarandamas laikas. Tokiomis sąlygomis rezultatyviai dirbti bendrovėje nebematau galimybių“, – sako LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika.

Nacionalinė elektros energetikos bendrovė diskredituojama partnerių ir finansinių institucijų akyse, prarandamas laikas. Tokiomis sąlygomis rezultatyviai dirbti bendrovėje nebematau galimybių, – sako LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika.

Pasak jo, akcininkų, bendrovės vadovybės ir politikų bendradarbiavimas turi būti konstruktyvus, grindžiamas pasitikėjimo ir partnerystės principu, neskatinant nereikalingo priešiškumo ten, kur jo nėra. Pasaulio praktikoje pasiteisinusi valstybės ir verslo partnerystė Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius ir tenka pripažinti, kad šis projektas nėra pats geriausias jos pavyzdys.

„Buvau ir esu tikras, kad sprendimas turėti tokią bendrovę Lietuvoje yra teisingas, tik būtina sugebėti išnaudoti jos galimybes. Tam reikia politinės valios judėti į priekį ir sujungti tai, kas yra geriausia verslo ir valstybės valdymo praktikoje, užtikrinant viešąjį interesą ir pažangų, šiuolaikinės vadybos principais pagrįstą bendrovės veiklos valdymą“, – pabrėžia G.Mažeika.

Politikai „privedė“ (papildyta 15.38 val.)

Apie savo atsistatydinimą G.Mažeika pirmadienį paskelbė ne tik raštu. Po pietų jis tą pačią žinią pakartojo žiniasklaidos atstovams per specialiai dėl šio įvykio surengtą spaudos konferenciją. LEO LT valdybos pirmininkas ir vyriausiasis vykdomasis pareigūnas pakartojo, kad prie tokio žingsnio jį privedė politikai.

„Iš politikų negavau net jokios užuominos, tai mano paties sprendimas. Konkrečių politikų pavardžių neminėčiau, bet... Aš kitaip šitą klausimą formuluočiau – koks politikas palaikė LEO LT?“ – apie atsistatydinimo priežastis kalbėjo G.Mažeika.

„Šitą sprendimą priėmiau gerai apgalvojęs, niekieno neįtakotas. Aš visuomet akcentavau politinio palaikymo svarbą – ne sau, o pačiai bendrovei. Per 5 mėnesius padariau viską, ką galėjau“, – žurnalistams pirmadienį sakė G.Mažeika ir pridūrė, kad LEO LT yra pasiruošęs tiek elektros tilto su Švedija statybai, tiek atominės elektrinės statyboms. Esą LEO LT turi tiek finansinių, tiek žmogiškųjų išteklių, yra pasiruošusi technologiškai.

G.Mažeika traukiasi nuo kovo 26 dienos – tądien turėtų vykti bendrovės valdybos posėdis. Vyriausybė yra užsiminusi, kad ketina keisti valdybos sudėtį ir į ją įtraukti daugiau valstybės interesams atstovaujančių asmenų. Tačiau G.Mažeika neigė, kad jo sprendimas susijęs su valdybos posėdžiu.

Paklaustas, kokią išeitinę kompensaciją gaus, G.Mažeika nebuvo linkęs atvirauti. „Sutartyje yra numatyta, kad dvejus metus negalėsiu dirbti energetikos srityje ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Išeitinę gausiu už 6 mėnesius. Patys pasiskaičiuokit. <...> Apie 240 tūkst. litų“, – galiausiai sumą ištarė G.Mažeika.

Ateities planų jis teigė kol kas neturįs. „Mėnesį pasiilsėsiu, gal su šeima pabūsiu. Paskui ieškosiuosi darbo“, – sakė G.Mažeika.

Premjeras neverkia

„Atrodo, dar neverkiu“, – taip premjeras Andrius Kubilius trumpai pakomentavo naujieną apie G.Mažeikos atsistatydinimą.

„Reikia atskirti dvi problemas. Norint suarti neartus energetikos dirvonus, reikia gero arklo ir gerų artojų. Negaliu atsakyti, ar arklas praeitais metais buvo sukurtas geras, bet kad su artojais buvo blogai, tai yra faktas ir mes tą keičiame“, – paklaustas, kaip vertina dažną LEO LT vadovų kaitą, kalbėjo A.Kubilius.

Energetikos ministras G.Mažeikos skubotą atsistatydinimą, likus kelioms dienoms iki bendrovės akcininkų susirinkimo, vertina neigiamai ir tikisi, kad tai nesusiję su raginimu nepriimti jokių sprendimų dėl grupės turto.

„Šis žingsnis likus kelioms dienoms iki akcininkų susirinkimo yra keistas ir skubotas“, – per atstovą spaudai naujienų agentūrai BNS sakė Arvydas Sekmokas.

„Ministras LEO LT veiklą vertina neigiamai, nes ji buvo orientuota tik į pelną, o ne į ilgalaikius vartotojų interesus ir energetikos saugumą. Strateginiai projektai nebuvo pajudėję iš mirties taško“, – komentarą papildė ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis.

Jo teigimu, įmonei laikinai turėtų vadovauti kuris nors iš LEO LT valdybos narių.

2008 metų gegužės 20 dieną įkurta LEO LT yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo antrines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus. 61,7 proc. LEO LT akcijų valdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 38,3 proc. – bendrovė „NDX Energija“.

Premjero komentaras (17.00 val.)

„Pasitarsim su Vyriausybės teisininkais, jei bus įmanoma imtis veiksmų, kad užkirstume šiai išmokai kelią, to imsimės“, – A.Kubilius teigė bandysiantis užkirsti kelią ketvirčio milijono dydžio išeitinei G.Mažeikos kompensacijai.

„Lietuvoje veikia daug stambių įmonių ir yra įmonių, kurios nesikiršina su visuomene. Nuo pačių įmonių veiklos priklauso visuomenės požiūris ir tokie kaltinimai yra visiškai netinkami, mano manymu“, – G.Mažeikos kaltinimus, esą politikai kiršina visuomenę, atmetė premjeras. Jis dar kartą pakartojo, kad nemato jokios realios LEO LT naudos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min