Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintauto Vilkelio atleidimas pripažintas neteisėtu, Seimas turės sumokėti per 250 tūkst. litų

Gintautas Vilkelis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintautas Vilkelis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) neteisėtu pripažino buvusio Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio atleidimą, už priverstinę pravaikštą Seimo kanceliarija jam turės sumokėti per 250 tūkst. litų.

Ketvirtadienį paskelbta teismo nutartis yra neskundžiama.

LVAT tenkino buvusio kanclerio reikalavimą pripažinti jo atleidimą neteisėtu, taip pat konstatavo, kad pareiškėjui priteista 252 tūkst. 555 litai už priverstinę pravaikštą yra adekvati pažeidimo pobūdžiui ir jo padariniams, atitinka teisingumo, protingumo, sąžiningumo principus.

Tačiau teismas sumažino žemesnės instancijos teismo G.Vilkeliui priteistą neturtinę žalą nuo 15 tūkst. iki 2 tūkst. litų.

J.Milerius: skaičiuojame kiekvieną litą

Seimo kancleris Jonas Milerius 15min.lt sakė, kad ketvirtis milijono būtų skaudus smūgis Seimo biudžetui.

Girdėjau, kad jam priteisė galimybę grįžti į pareigas. Aš esu pasirengęs kad ir nuo rytojaus užleisti kabinetą, tačiau gandų apie sprendimą dar yra visokių, ir kol jo nemačiau, negaliu komentuoti, – sakė J.Milerius.

„Šių metų biudžete tokia suma nebuvo planuota, mes negalėjome į jį įrašyti eilučių, kurių negalėjome pagrįsti. Kiekvieną litą skaičiuojame, pinigų papildomų nėra. Iki pat šios dienos nežinojome, ar reikia prašyti skirti lėšų tokiai kompensacijai“, – pabrėžė jis.

Anot J.Mileriaus 2014-iesiems Seimo kanceliarijai daugiau lėšų skirta tik politikų ir tarnautojų algoms, nes jas yra padidinęs Seimas, tuo metu visos kitos eilutės liko tokios pat, kaip praėjusiųjų metų biudžete.

Kancleris sakė, kad atleisti G.Vilkelį buvo politinis sprendimas, tad dėl to, kaip dabar elgtis, bus tariamasi su Seimo valdyba.

Jis pabrėžė, kad kanceliarija nėra gavusi LVAT nutarties dėl G.Vilkelio.

„Girdėjau, kad jam priteisė galimybę grįžti į pareigas. Aš esu pasirengęs kad ir nuo rytojaus užleisti kabinetą, tačiau gandų apie sprendimą dar yra visokių, ir kol jo nemačiau, negaliu komentuoti“, – sakė jis.

Atleidžiant G.Vilkelį Seimui dirigavo Arūnas Valinskas

Galiu pasakyti, kad priekaištų iš visų yra daugiau negu komplimentų, – apie G.Vilkelį prieš atleidimą sakė A.Valinskas.

Pernai birželio 7 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) buvo paskelbęs, kad G.Vilkelis iš Seimo kanclerio pareigų 2009 metų balandį atleistas pažeidžiant įstatymus. Jis atleistas pareiškus nepasitikėjimą, nors, anot teismo, tokiu pagrindu negalėjo būti atleistas. Be to, pati procedūra surengta skubiai, G.Vilkeliui neleista pasiaiškinti, o duomenų apie jo padarytus pažeidimus teismui nepateikta.

VAAT nusprendė, kad reikia laikyti, jog G.Vilkelis iš kanclerio pareigų atleistas nuo 2011 metų spalio 9 dienos. Tuomet turėjo baigtis jo kaip kanclerio penkerių metų kadencija.

Ši byla buvo atsidūrusi Konstituciniame Teisme (KT). Jis nutarė, kad Seimo nutarimas, kuriuo iš kanclerio pareigų 2009 metais atleistas G. Vilkelis, pagal priėmimo tvarką prieštarauja Konstitucijai ir Seimo statutui.

G.Vilkelis Seimo kanclerio pareigų neteko 2009 metų balandžio pabaigoje, Seimui priėmus atitinkamą nutarimą. Tuomet jis turėjo nedarbingumo lapelį, nes buvo susilaužęs koją, tad sprendimas įsigaliojo pirmą darbo dieną pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui.

Tuo metu Seimo pirmininku buvo šoumenas Arūnas Valinskas. Jis įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma atleisti G.Vilkelį iš pareigų.

„Galiu pasakyti, kad priekaištų iš visų yra daugiau negu komplimentų“, – tuomet aiškino A.Valinskas.

G.Vilkelis atleistas paaiškėjus, jog tuomet parlamente maitinimo paslaugas teikusi įmonė dirbo lengvatinėmis sąlygomis, Seimo kanceliarijos darbuotojams sunkmečiu buvo išmokėta daugiau kaip 2 mln. litų priemokų, taip pat keltos abejonės dėl konkursų į valstybės tarnybą skaidrumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min