Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 27d. 10:00

Gintautui Babravičiui dalyvauti konkurse į vidaus reikalų ministro patarėjo postą sutrukdė nuobauda

Gintautas Babravičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintautas Babravičius

Savo partijos kolegos, vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio patarėju pretendavęs tapti buvęs Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius negalės užimti šio posto, rašo „Lietuvos žinios“.

Kelią į ministeriją liberalcentristui užkilto neteisėtas pasivažinėjimas tarnybiniu automobiliu prieš dvejus metus.

Konkursą Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vyresniojo patarėjo pareigoms eiti Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) atstovaujančio R.Palaičio vadovaujama institucija paskelbė liepos pradžioje. Jo rezultatai turėtų paaiškėti rugpjūčio 3 dieną.

VRM skelbė ieškanti vyresniojo patarėjo, kuris dalyvaus formuojant ir įgyvendinant valstybės politiką kūno kultūros ir sporto srityje. G.Babravičius, dirbdamas Vilniaus vicemeru, kuravo sporto sritį, o dar anksčiau, 2008-aisiais, eidamas premjero Gedimino Kirkilo visuomeninio patarėjo pareigas, vadovavo darbo grupei, rengusiai šįmet patvirtintą valstybinę kūno kultūros ir sporto plėtros strategiją.

Oficialiai teigiama, kad dar vieno patarėjo RPalaičiui, pasak „Lietuvos žinių“, po VRM stogu suteikusiam prieglobstį ne vienam savo partijos bičiuliui, prireikė, kai šiai institucijai buvo pavesta kontroliuoti Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentą (LKKSD). Beje, vadovaujamą taip pat LiCS nario Klemenso Rimšelio.

„Bandžiau pretenduoti į pareigas, bet, pasirodo, įstatymas man to neleidžia daryti. VRM mane informavo, kad prieš dvejus metus padarytas “griekas„ – 14,3 kilometro, nuvažiuoti tarnybiniu automobiliu iš tuomečio Vilniaus mero Viliaus Navicko 50-mečio jubiliejaus ir Vyriausiosios tarnybinėse etikos komisijos (VTEK) įvertinti kaip viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimas, – užkerta galimybę eiti pareigas valstybės tarnyboje“, – aiškino G.Babravičius.

2009-ųjų gruodžio 17 dieną VTEK konstatavo, kad tuomečiai Vilniaus vicemeras G.Babravičius bei savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas pažeidė įstatymą, išsikvietę vairuotojus su tarnybiniais automobiliais ir šiais automobiliais grįžę iš V.Navicko gimtadienio šventės. Tuo metu buvo nurodyta, kad politikai pažeidė įstatymo reikalavimus nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti ir nesinaudoti jokia valstybės ar savivaldybių nuosavybe kitaip, negu nustato įstatymai ar kiti teisės aktai.

Kaip numato įstatymas, VTEK konstatavus pažeidimą, pareigūnai vienus metus negali būti skatinami ar aukštinamos jų pareigos. Be to, interesus supainiojęs ir dėl kokių nors priežasčių pareigų netekęs politikas trejus metus nuo pažeidimo nustatymo dienos negali įsidarbinti valstybės tarnyboje.

„Atvirai sakant, toks įstatymo traktavimas buvo gana netikėtas ir man, ir kitiems, apie tai sužinojusiems. Neneigiu, kad nusižengiau, neneigiau ir tada. Tokiu atveju pabruki uodegą ir iškenti. Bet kad nuobauda pasivys po trejų metų ir, užuot galbūt galėjus valstybei tarnauti, gali tekti būti jos išlaikytiniu, yra paradoksalu“, – kalbėjo G.Babravičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min