Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginti K.Donelaičio muziejų ketina ir Seimas

K.Donelaičio biustas Tolminkiemyje
Wikipedijos iliustr. / K.Donelaičio biustas Tolminkiemyje
Šaltinis: BNS
0
A A

Ginti rašytojo Kristijono Donelaičio muziejų Kaliningrado srityje Tolminkiemyje stoja ir Lietuvos Seimas.

Parlamento Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys parengė ir pirmadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo kreipimosi projektą, kuriuo būtų kreipiamasi į Rusijos politikus ir visus šios šalies piliečius dėl muziejaus išsaugojimo.

Dokumento projekte pabrėžiama, kad Lietuvos parlamentas siekia išlaikyti geros kaimynystės ir bendradarbiavimo dvasią tarp Lietuvos ir Rusijos, gerbia ir pripažįsta Rusijos stačiatikių bažnyčios ir kitų tradicinių religinių bendruomenių teisę atkurti nuosavybės teises į jų turėtą nuosavybę, įskaitant nekilnojamąjį turtą. Tačiau tuo pačiu primenama, kad pastatas, kuriame palaidotas žymus lietuvių poetas K.Donelaitis, niekada nepriklausė stačiatikių bažnyčiai.

„Kristijonas Donelaitis lietuvių tautai yra tiek pat brangus, kiek rusų tautai brangus Aleksandras Puškinas“, – teigiama Seimo kreipimosi projekte.

Dokumente taip pat primenama išskirtinė K.Donelaičio svarba pasauliniam kultūros paveldui. Jo kūrinys „Metai“ 1977 metais UNESCO sprendimu įtraukti į pasaulinį literatūros šedevrų sąrašą.

Rusijos piliečiai raginami kartu prisiimti atsakomybę „puoselėti turimą bendrą kultūros paveldą siekiant išsaugoti jį ateities kartoms kaip priemonę, skatinančią tautų ir kultūrų dialogą bei žmogiškųjų vertybių sklaidą“.

Taip pat prašoma išsaugoti dabartinį K.Donelaičio memorialinio muziejaus statusą ir padaryti muziejų kuo plačiau prieinamą Lietuvos, Kaliningrado srities visuomenei, pasauliui ir „taip pažymėti K.Donelaičio kūrybos reikšmę regiono ir Lietuvos kultūrai, kaip Lietuva puoselėja ir išlaiko A.Puškino muziejų Vilniuje“.

Seimo tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupei siūloma artimiausiu metu surengti susitikimą su Kaliningrado srities Dūmos parlamentarais ir aptarti K.Donelaičio muziejaus statuso klausimą.

Susirūpinimą dėl K.Donelaičio muziejaus pirmadienį išreiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Kaliningrado srities Dūma ketino perduoti lietuvių literatūros pradininko K.Donelaičio muziejų Rusijos stačiatikių bažnyčiai, tačiau po Lietuvos raginimų tokių ketinimų kol kas atsisakė.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Muziejus, Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min