Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 18, 14:15

Ginti Lietuvą prisiekė apie 1 tūkst. karių, 80 savanorių

Įvairiuose šalies miestuose penktadienį tarnauti Lietuvos valstybei prisiekė apie 1 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių bei 80 Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą baigusių karių savanorių, šeštadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.
Karių savanorių priesaika Kaune
Karių savanorių priesaika Kaune / Linos Vištartienės nuotr.

„Šiandien prisiekę Lietuvai, prisiėmėte atsakomybę už valstybę, už jos ateitį, laisvę ir nepriklausomybę. Dabar ne tik jūsų pačių, jums brangių žmonių, bet ir visos valstybės saugumas yra jūsų rankose. Tegu šventas žodis Tėvynė, atplėšęs jus nuo kasdienių darbų ir atvedęs į kario savanorio kelią, suteikia jums nenugalimą ištvermę ir valią tarnauti Lietuvai, ją kurti, puoselėti ir ginti“,– priesaikos ceremonijoje sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vaidas Vasiliauskas.

Tuo metu Marijampolėje iškilmingos ceremonijos metu po devynių mėnesių tarnybos 129 kariai išleisti į atsargą, kartu vyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadų pasikeitimo ceremonija.

Kęstučio batalione Tauragėje priesaikos ceremonijos metu taip pat pagerbti ir apdovanoti Lietuvos kariuomenės pajėgų Apsaugos būrio kariai sugrįžę iš Tarptautinės NATO misijos Irake. Tai – pirmasis Pajėgų apsaugos karinis vienetas, suformuotas Kęstučio bataliono profesinės karo tarnybos karių pagrindu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min