TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Girstučio baseino statytojai skubinami, jiems gresia bankroto byla

Iškilo grėsmė, kad „Girstučio“ baseinas bus pastatytas dar negreitai.
A.Koroliovo nuotr. / Iškilo grėsmė, kad „Girstučio“ baseinas bus pastatytas dar negreitai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas gavo prašymą iškelti bankroto bylą bendrovei „Sienojus“, vykdančiai „Girstučio“ komplekso rekonstrukcijos projektą. Ji turėtų būti atversta jau rugsėjo mėnesį.

 Jau šių metų vasarą iškilo grėsmė, kad didžiausią ir moderniausią baseiną šalyje „Girstučio“ kultūros rūmuose statanti bendrovė „Sienojus“ nespės laiku užbaigti darbų ir dėl to bus prarasta apie 5 mln. Lt. baseino statybai skirtų vyriausybės investicinio fondo (VIP) lėšų.

Šią problemą birželio pradžioje iškėlė dienraštis „15min“. Kauno miesto taryba liepos mėnesį įpareigojo savivaldybės administraciją tartis su rangovu ir paskubinti darbus arba skelbti konkursą, ieškoti naujo rangovo.

Kauno savivaldybės Miesto ūkio komiteto pirmininkas Rytis Šatkauskas teigė sunerimęs, kai sužinojo, jog viena verslo įmonė prašo kelti bankroto bylą „Sienojui“, įsipareigojusiam užbaigti „Girstučio“ baseino statybą.

„Sienojaus“ direktorius Egidijus Savickas buvo patikinęs, kad su bankrotą prašančiu iškelti juridiniu asmeniu yra sudarytas susitarimas ir Kauno apygardos teismas procedūras nutrauks.

„Tačiau nerimą kelia tai, jog per pastarąjį mėnesį „Sienojus“ teatliko darbų už 32 tūkst. litų. Vadinasi, pabaigti jų nustatytais terminais nespėsime, o dėl to rizikuojame prarasti dalį objekto finansavimo.

Rekomenduosime Administracijai nutraukti sutartį su bendrove „Sienojus“, skelbti naują konkursą, o kartu su minėta įmone rekonstrukciją turėjusią bendrovę „Kamesta“ teismo keliu įpareigoti atlyginti netektas valstybines investicijas, kas gali siekti 5 mln. litų“, – sakė R.Šatkauskas.

Kauno miesto savivaldybės Miesto ūkio komitetas rugpjūčio 29 d. rengia posėdį šiai neeilinei situacijai nagrinėti.

Sovietiniais laikais „Girstučio“ kultūros rūmai ir sporto kompleksas priklausė „Dirbtinio pluošto“ gamyklai. Privatizacijos laikais gamyklą su visu kultūros ir sporto kompleksu įsigijo verslininkas Vladimiras Romanovas. Gamykla bankrutavo, kultūros rūmai nyko.

2002 m. Kauno miesto taryba nusprendė už apie 10 mln. Lt rūmus išpirkti miesto reikmėms. Kompleksas išskaidytas į dvi dalis: viešoji įstaiga valdo teatrui ir koncertams skirtas patalpas, o sportui ir vandens pramogoms skirtos dalies nuomininko nerandama iki šiol.

2007 m. buvo patvirtintas galutinis „Girstučio“ sporto ir pramogų rūmų atnaujinimo projektas. Numatyta įrengti 50 m ilgio, olimpinius standartus atitinkantį baseiną su 8 plaukimo takeliais. Vietoj lengvosios atletikos maniežo, bus įrengtas dar vienas, mažesnis – keturių takų, 25 metrų – baseinas, skirtas treniruotėmis. Čia planuojama įsteigti Olimpinį plaukimo centrą.

Rūmams atnaujinti numatyta apie 21 mln. Lt.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min