Juodą keistai manevruojantį A.Šimonio „Ford Focus“ pareigūnai pastebėjo spalio 17 dieną, ketvirtadienį, 11.15 val. Automobilis judėjo labai lėtai, be to, vos neatsitrenkė į kitą mašiną ir vos nekliudė kelkraščio.
Vos sustabdę policininkai užuodė nuo vairuotojo sklindantį alkoholio tvaiką. Uoslė neapgavo, lietuvis įpūtė triskart daugiau, nei leidžiama, todėl jam teko stoti prieš teismą.
Advokatas Dino Barricella tikino, kad jo klientas Didžiojoje Britanijoje gyvena nuo 2009 m., šalyje studijavo informacines technologijas, šioje srityje nepertraukiamai dirba.
„Jis yra protingas žmogus, kuris tą dieną padarė kvailą klaidą. Jis sunkiai dirbo ir studijavo, turėjo kelis darbus skirtingose agentūrose. Jis didžiuojasi dirbdamas visu etatu, pastaruosius 1,5 metų Hadleige“, – kalbėjo advokatas.
Dėl kvailos klaidos jis greičiausiai praras darbą ir būstą, – graudino advokatas.
Gynėjas aiškino, kad netekęs teisės vairuoti ir priverstas keliauti visuomeniniu transportu lietuvis iš darbo būtų priverstas išeiti pusvalandžiu anksčiau, kad spėtų į autobusą. Jis niekaip nebegalėtų pasilikti viršvalandžių ir gali prarasti darbą.
Jei darbą lietuvis ir išsaugos, nebedirbdamas viršvalandžių, jis nebeišgalės mokėti būsto paskolos įmokų ir turės išsikraustyti iš namo, kurį neseniai įsigijo su mama.
„Dėl kvailos klaidos jis greičiausiai praras darbą ir būstą“, – graudino teisėjus advokatas.
Tačiau teismas lietuviui buvo griežtas. Teisė vairuoti iš A.Šimonio atimta metams ir keturiems mėnesiams. Jis turės sumokėti tūkstantį svarų baudos.
