Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 3d. 15:22

Gitanas Nausėda: dėl visų ministrų sutarimo dar nėra

Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda neslepia, kad jam su premjeru Sauliumi Skverneliu kol kas nepavyko sutarti dėl to, kaip atrodys ministrų kabinetas. Dėl būsimos Vyriausybės turės būti sutarta kitą savaitę.

Prezidentas yra surengęs susitikimus su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka, laikinai pareigas einančiu socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, laikinuoju sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, kandidatu į žemės ūkio ministrus Andriumi Palioniu.

Šeštadienį paklaustas, ar visi jie bus Vyriausybėje, G.Nausėda teigė šiandien negalintis to pasakyti.

„Aš tik galiu pasakyti taip: dėl visų ministrų dar sutarimo nėra. Bet aš manau, kiekvienai iš pusių radus geros valios ir aiškiai matant galutinį tikslą – ko mes siekiame šitos Vyriausybės formavimu, tikrai sprendimus įmanoma rasti“, – lankydamasis politinių tremtinių ir kalinių sąskrydyje Ariogaloje kalbėjo valstybės vadovas.

Paklaustas, dėl ko stringama, prezidentas teigė, kad dėl, jo žodžiais, nedaugelio asmenų yra nerastas sprendimas.

„Bet manau, kad tas sprendimas bus rastas artimiausioje ateityje, pagaliau ir laikas spaudžia“, – patikino jis.

Dekretą dėl S.Skvernelio skyrimo premjeru G.Nausėda pasirašė liepos 24 dieną. Jame prezidentas įpareigojo premjerą ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę ir pateikti jos sudėtį prezidentui tvirtinti.

Dekretas įsigaliojo kitą dieną po paskelbimo teisės aktų registre, tai yra, liepos 25 dieną. Tai reiškia, kad S.Skvernelis Vyriausybės lipdymo darbus turi baigti rugpjūčio 8 dieną – ateinantį ketvirtadienį.

„Lietuva turi turėti savęs vertą postą“

Komentuodamas naujo lietuviško eurokomisaro paieškas prezidentas šeštadienį pabrėžė, kad lytis svarbu, tačiau svarbu ir kokios srities portfelį gausime.

„Jeigu gauna arba moteris ar vyras gerą postą, tai yra svarbiausias kriterijus. Lietuva turi turėti savęs vertą postą, o lytis – na taip, yra taip pat svarbu, bet sutikime, kad svarbiausia yra tai, kad mes išrinktumėme tinkamą to posto žmogų ir kad jisai galėtų tokį reikšmingą eurokomisaro portfelį gauti“, – teigė jis.

Prezidentas įsitikinęs, kad vėlavimo šiuo klausimu nėra. Jis šeštadienį diskusijas apie tai, jog kažkur vėluojame, pavadino isterija lygioje vietoje.

„Bet tikrai jokie sprendimai dar nepriimti. Taip, gal būtų buvę geriau, jeigu mes būtumėm gerokai anksčiau tas savo kandidatūras suradę. Na, yra kaip yra, bet šiandien tikrai nėra taip, kaip teigiama, kad viskas jau išsidalinta ir mes dabar prie trupinių sėdim. Viskas priklauso nuo mūsų“, – pabrėžė G.Nausėda.

Kandidatūrai į naują Europos Komisiją turės pritarti Vyriausybė, suderinusi ją su prezidentu ir Seimu.

„Valstiečiai“ prieš savaitę pasiūlė teikti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių ir pareiškė, kad už jokį kitą kandidatą nebalsuos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min